Szabolcsban lett őszi bajnok az Orosháza

Nyíregyházán folytatta ragyogó sorozatát az Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabdacsapata. Az NB I B-s bajnokság 10. játéknapján a listavezető a második félidő elejét tett szert behozhatatlan előnyre a jól küzdő szabolcsiakkal szemben, ezzel 4 pontra növelte előnyét és már biztosan őszi első.

Nyíregyházi KC–Orosházi FKSE-Linamar 2531 (1215)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Nyíregyháza,
150 néző. Vezette: Kovács T., Mándli.
Orosháza: Szabó L. – Pásztor M. 4, Ferenczi 4, Mihály, Zubai, Döme 4, Németh L. 4 (1). Csere: Majdán (kapus), Ambrus 1, Karap 5, Mátó 1, Lele 2 (1), Bella, Zalai 1, Balázs 5. Edző: Bakó Botond. A Nyíregyháza legjobb góldobója: Gubó 8.
Kiállítások: 2, ill.
6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2.

Az első tíz percben felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott nagy előnyt kiharcolni. A folytatásban kétgólos előnyre tett szert a hazai csapat, de az Orosháza gyorsan egalizált (16. p.: 8–8), majd átvette a vezetést is, innen pedig a Nyíregyháza kapaszkodott vissza döntetlenre (24. p.: 12–12). A finisben az OFKSE rátett egy lapáttal és három góllal meglépett.
Szünet után nagyszerű szériába kezdett az Orosháza, hat gólt lőtt sorozatban (37.: 12–21). A kapuban a fiatal Majdán remekelt és a csapat is más arcát mutatta, mint az első játékrészben. A vendégek fokozatosan elhúztak és a 48. percben Ambrus góljával már 16–26-ot mutatott az eredményjelző. Ezután még nagyobb is volt a különbség, de a végén engedett az orosháziak szorítása és így felzárkózhatott a házigazda.
Bakó Botond: – Mikor belemelegedtünk, egyértelműen irányítottuk a játékot. A második félidei tizenegy gólos különbség önmagáért beszél. Nem kell túlmagyarázni a mérkőzést, jól kézilabdáztunk.