Szárt is bevették a gyulai lányok

Az NB II-es női futsal-bajnokság felsőházi rájátszás második fordulóját is magabiztos sikerrel vette a Gyulai Amazonok csapata. A viharsarki lányok a Felcsút tőszomszédságában lévő szári sportcsarnokban múlták felül a házigazda Kalafa FSE gárdáját.

Már az 5. percben a hazaiak kapujában táncolt a labda, amikor a válogatott, Pilán Tímea volt eredményes. A gól után a hazai csapat vérszemet kapott, Csontos Zsanett sokszor volt jó helyen, vagy Botos Regináék bizonyultak pontatlannak. A vendéglátók szétszórtságát Molnárné Irénke lányai könyörtelenül kihasználták, Perjési Rita találatára még Szabó Katalin válaszolt, ám a félidő vége előtt Kurai Nikolett és Fülöp Diána egymásnak gólpasszt kiosztva, újabb két alkalommal volt eredményes.
A második játékrész során beindult a fürdővárosi gólgyártás: Bálint Rebeka dupláját követően a lelkes és gólerős Kurai Nikolett újból betalált, ami végleg eldöntötte a 3 pont sorsát. A technikailag és fizikailag is felkészültebb Amazonokon nem találtak fogást Szabó László lányai, azonban Szabó Katalin szépíteni tudott a mérkőzés vége előtt 3 perccel. Sokáig nem vártak a válaszra Fülöp Diánáék, a gyulaiak 9-ese, Bálint Rebeka újból betalált, majd a 16 éves Balogh Noémi állította be a 2–9-es végeredményt.
Molnár Zoltánné: – Elégedett vagyok a lányokkal, hiszen rengeteg dolgot megvalósítottak a tanultakból. Sokan nyújtottak jó egyéni teljesítményt, emellett kollektíven is jól működtünk. Kezdünk belelendülni a rájátszás ritmusába, a bajnoki szünetet követően ott szeretnénk folytatni, ahol most abba hagytuk.

Kalafa Futsal SE–Gyulai Amazonok 2–9 (1–4)
NB II-es női futsalmérkőzés, rájátszás az 1–8. helyért. Szár, 50 néző. Vezette: Nagy II. L., Nagy K., Kovács M.
Gyulai Amazonok: Csontos Zs. – Fülöp D., Pilán T., Perjési R., Papp L. Csere: Erdélyi A., Kurai N., Balogh N., Bálint R. Vezetőedző: Molnár Zoltánné.
Kalafa FSE: Boros A. – Szabó Z., Ugrits A., Botos R., Szabó K. Csere: Szabó K., Kovács N., Szántháné. Vezetőedző: Szabó László.
Gólszerző: Szabó K. 2, illetve Bálint R. 3 , Kurai N. 2, Fülöp D., Perjési R., Pilán T., Balogh N.

Címlapon: Ha egyszer arra vitt az útjuk, a felcsúti Pancho Arénát is megszemlélték a gyulai lányok