Szarvasi U9-es siker Mezőberényben

A Farsang Kupa gyermek teremlabdarúgó-torna második állomásaként az U9-es korosztály lépett pályára vasárnap Mezőberényben. A nyolc csapat két csoportban vívott körmérkőzést. Az első két helyezett keresztjátékkal döntött a fináléba jutásról, a harmadik-negyedikek pedig nyomban a helyosztókat vívták a másik szekció azonos helyezettjével.

Az egész napos menetelést a szarvasi fiatalok bírták legjobban. Truczka Tamás alakulata az elődöntőben a Grosics Akadémiát, a fináléban az Orosházát múlta felül szoros meccsen, ezzel megszerezve a tornagyőzelmet. A korosztály színvonalát meghaladó mérkőzések lelkes szülői buzdítás mellett fantasztikus hangulatban zajlottak.
Eredmények. Keresztjáték: OMTK-ULE 1913–Mezőberény „Fehér” 4–0, Szarvasi FC–Grosics Akadémia 1–0. Helyosztók. 7. helyért: Gyomaendrődi GYLE–Mezőberény „Kék” 0–2. 5. helyért: Szeghalmi FC–Körösladány MSK 1–0. 3. helyért: Mezőberény „Fehér”–Grosics Akadémia 4–3. Döntő: Szarvasi FC–OMTK 3–1.
Végeredmény: 1. Szarvasi FC, 2. Orosházi MTK-ULE 1913, 3. Mezőberény „Fehér”, 4. Grosics Akadémia, 5. Szeghalmi FC, 6. Körösladány MSK, 7. Mezőberény „Kék”, 8. Gyomaendrődi GYLE.
Különdíjasok. Legjobb kapus: Gnándt Ákos (Szarvas). Legjobb mezőnyjátékos: Eszenyi Gergő (Mezőberény). Gólkirály: Hornok Erik (OMTK) 10 találattal. Legjobb hazai játékos: Tímár Levente.
A torna január 19-én folytatódik, amikor is az U16-osok lépnek parkettra. A kupa február 9-én zárul, a legkisebbek, az U7-es csapatok részvételével.

Címlapon: A harmadik helyezett berényi csapat