Szél Anna győzött az első válogatón

Pécs adott otthont a 2020-as év első hazai válogató birkózó versenyének. A megmérettetés több kategóriában is válogató volt a februári, római Európa-bajnokságra.

A három szakágban összesen 109 birkózó próbált szerencsét az év első válogató versenyén, melyen szinte mindegyik kategóriában körmérkőzés, vagy úgynevezett „nordic” lebonyolítási rendszerben dőltek el helyezések sorsai. Az Orosházi Spartacus Birkózó Klub versenyzői jól szerepeltek a viadalon, hiszen egy arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyertek. Az Orosházi Birkózó Egyesület (OBE) sportolói közül Sepeczán János a szabadfogásúak 74 kg-os mezőnyében lépett szőnyegre, és ezüstérmet szerzett.
Felnőtt kötöttfogású válogató verseny után a magyar válogatott szövetségi kapitánya Rácz Richárdot felkérte, hogy vegyen részt a felnőtt csapat dániai edzőtáborában.

Eredmények. Női válogató. 59 kg: 1. Szél Anna (OSBK). Férfi szabadfogású válogató. 61 kg: 4. Lakatos Angelo (OSBK). 70 kg: 3. Pusztai Tibor (OSBK). 74 kg: 2. Sepeczán János (OBE). Férfi kötöttfogású válogató. 55 kg: 2. Rácz Richárd (OSBK).

Címlapon: Az Orosházi Spartacus versenyzői több érmet is begyűjtöttek