Szél Anna kadet Európa-bajnok

Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub versenyzője aranyérmes lett a Szarajevóban zajló kadet birkózó Európa-bajnokságon. Anna a 56 kilogrammos súlycsoport fináléjában Anna az orosz Alekszandra Prikovát győzte le pontozással, így a tavalyi ezüstjét a legveretesebb medálra cserélte.

Az orosháziak büszkesége a döntőben végig vezetett, a második menetre azonban fáradni látszott, orosz ellenfele fel is zárkózott 4-3-ra, ám a végén Anna jött ki jobban, sőt, 6-3-nál két vállra fektette Prokinát! Anna a döntőig vezető úton is fantasztikusan birkózott.
A szerdai napon bolgár és német ellenfelei ellen mindössze másfél percet töltött a szőnyegen, míg az elődöntőben, 8-4-re győzött a svéd Jönssonnal szemben. Ez utóbbi mérkőzés igencsak akadozva indult, hiszen a bíró többször is megállította a mérkőzést hol ápolás, hol szabálytalankodás miatt. Az orosházi lány aztán vezetést szerzett, levitellel és lenti technikáival 6-1-s előnnyel mehetett szünetre. A második két perc már jóval keményebb volt számára, látszott, hogy kezd fáradni, azonban még így is tudott pontot szerezni, végül 8-4 arányban diadalmaskodott!