Szépen búcsúztak az orosházi lányok

Hazai győzelemmel zárta az évet, ezzel a negyedik helyen végzett az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Papp László tanítványai a vasárnapi utolsó bajnokiján egy halványabb és egy kiváló félidőt produkált, ennek köszönhetően fordított a Pilisvörösvár ellen.

OXXO Energy Orosházi NKC–Pilisvörösvár SE 25–20 (11–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 250 néző. Vezette: Babity, Balogh Á.
Orosháza: MAKAI – MOLNÁR I. 6, Arsenijevic 4, TOBAK 1, Székesi, Takács F. 1, ANTAL 4. Csere: Bíró (kapus), Butt, Dancsó 1 (1), BOTTÓ 6, Mihálffy, Csajbók 2, Zvolenszky. Edző: Papp László. A Pilisvörösvár legjobb góldobói: Ábrahám 10, Drávai 5.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2.

Jól kezdtek az orosháziak a szezonzárón, a 9. percben már 6–1-re is vezettek. A vendégek azonban játékba lendültek és az egykori békéscsabai átlövő, Drávai vezérletével a 16. percre ledolgozták a hátrányukat (6–6). A folytatásban rövid időre visszavette a vezetést az ONKC, ám a Pilisvörösvár a 21. minutára először járt előrébb kettővel (8–10), és ez a lendület kitartott egészen a szünetig.
Rosszkor jött tehát a játékmegszakítás a fővárosi együttes számára, annál jobban Tobak Lucáéknak. Az öltözőben rendezte sorait a hazai gárda, amely a 37. percben egyenlített (14–14). Felváltva estek a gólok, nagy csata folyt a pályán. A 49. percben 20–18-ra az ONKC-nál volt az előny, majd hat perccel később már 23–20 volt az állás, a végjátékban pedig már csak Bottó Rózsáék találtak a kapuba. A szezon utolsó fellépésén változatos meccsen aratott győzelemmel búcsúzott az orosházi együttes.
Papp László: – Elismerés jár a csapatomnak a megszerzett negyedik helyhez.