Szerény gyulai tőrvívó helyezések a fővárosból

Budapesten, az Angyalföldi Sportcsarnokban rendezték meg a hét végén a serdülő és gyermek korosztályú tőrvívók Magyar Kupáját, amely egyben Fülöp Mihály-emlékversenyként is besorolást nyert az idei vívó versenynaptárban.

Az eseményen a Gyulai SE-t egy serdülő és két gyermek korosztályú fiú képviselte. A serdülő korcsoportú Házi Márton a csoportmérkőzések során egy győzelmet aratott és négyszer vesztesen hagyta el a pástot. A folytatásban hasonló mérleggel zárt, így az összesítésben a 23. helyen kötött ki a 29 induló közül.
A gyermek korcsoportban Hubik Mártonnak nem sikerült nyerni a csoportmérkőzés során, Papp Máté viszont egy győzelmet aratott. A következő körben mindkét fürdővárosi fiatal egy-egy győzelmet aratott. A végelszámolásnál Papp Máté a 31., Hubik Márton pedig a 37. helyen kötött ki, itt 39 versenyző ragadt fegyvert a kezébe.