Szett vesztés nélküli, verejtékes siker

A címvédő Linamar-Békéscsabai RSE együttese három szoros szettben aratott megérdemelt győzelmet a Jászberény otthonában, az NB I-es női röplabda-bajnokság alapszakaszának szerda esti záró találkozóján.

Jászberényi RK–Linamar-Békéscsabai Röplabda SE 0:3 (–17, –23, –19)
NB I-es női röplabdamérkőzés. Jászberény, 300 néző. Vezette: Vári, Horváth M.
Jászberény: Sevcsuk, Miklai, Borsos, Adamenya, Pintér, Bleicher N. Csere: Lékó (liberó). Vezetőedző: Deme Gábor.
Békéscsaba: Koseková, Pekárik,  Mlinar, Bodnár, Fresco, Ludmán. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 6:4, 8:8, 14:17, 17:21. 2. szett: 4:5, 7:7, 8:11, 14:16, 17:16, 17:19, 20:24. 3. szett: 5:5, 6:9, 12:14, 15:20, 17:20, 19:23.

Nagy elánnal kezdtek a hazaiak, jó nyitásaiknak és a jól működő sáncunkának köszönhetően  6:4-re is vezettek, a csabaiak azonban csakhamar egalizáltak, és a szett második harmadától már az ő akaratuk érvényesült. Kétpontosnál jelentősebb előnyre azonban csak 14:17-nél sikerült szert tenniük. Egyre inkább domináltak a pályán a viharsarkiak, és végül magabiztosan hozták a szettet, (17:25).
A címvédő a folytatásban is igyekezett tartani a tempót, de a támadásait többször is elhárította a jászberényi sánc. Mivel támadás-befejezéseik is jó százalékkal ültek 7:7-re egalizáltak. Aztán villámgyors pontokkal meglendült a BRSE (14:16), de a berényiek lelkesedése nem akart szűnni és egy jó sorozattal összejött a fordítás is (17:16). Ébresztőt fújt a BRSE, zsinórban három pontot beütve újból magához ragadta az előnyt. 20-24-es állásnál zsebben érezhette a játszmát is, azonban a házigazdák az utolsó pillanatokig töretlenül harcoltak, így szoros lett a végjáték,(23-25).
A harmadik szett elején is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a vendégek 5:5 után léptek el három ponttal, több remekül felépített, pontos ütéssel befejezett támadás eredményeként. A játszma derekán tovább nőt a különbség, de a szívósan küzdő hazaiak ekkor sem adták fel. Három pontnál közelebb (17:20) azonban már nem sikerült közelebb kerülniük, a hajrá pedig egyértelműen a BRSE perceit hozta, (19-25).
A címvédő szettveszteség nélkül zárta a jászsági túráját, de a házigazdák is csak pozitív jelzőkkel illethetők a jelentős ellenállásért.

Címlapon: Borsos Lili és Lucija Mlinar harca a labdáért. Fotó: Csukás Zsolt