Szilágyi Szvetlana a szupermaraton első női győztese

A hét végén rendezték meg a jubileumi 20. Szupermaraton Kerékpáros és Görkori Túrát a Békéscsaba-Arad-Békéscsaba 200 km-es útvonalon, amelyen több mint ezerháromszázan vettek részt.

Szombaton kellemes, napsütéses időben a Csabagyöngye elöl indultak a futók, a kerékpárosok és görkorisok Aradra. Az első napon a hirtelen jött nagy meleg alaposan próbára tette a futókat. Egyéniben elsőként 9:56,59-es idővel a békéscsabai Balogh Róbert érkezett Arad főterére, őt követte a szintén csabai Szilágyi Szvetlana (9:57,35). Két korábbi győztes, Bogár János és Steib Péter is feladta a versenyt.
A férfi csapatoknál a Skoda Automobil Körös Békéscsaba (Gregor László, Szabó Sándor, Varga István, Szilágyi Zsolt, Borbély Ferenc) lett az első 6 óra 35 perces idővel. A második helyen a Sport II. Békéscsabai Fiatalok (Ádász Bence, Dobra Viktor, Szigeti Balázs, Diószegi Dávid, Kis Lajos) ért a célba 7:02,14-es idővel, míg a harmadik helyet a Háromszék I. csapata szerezte meg 7:26,48-as idővel.
A női váltóknál a Frühwald (Plavecz Andrea, Gyebnár Éva, dr. Kovács Katalin, Ijjasné Róta Annamária, Krizsán Mária) csapata lett a győztes, idejük 8:29,27, másodikként a Budapest Bank (Patyiné Bogdánffy Ágnes, Szabó Krisztina, Koléner Viktória, Horváth Mónika, Lukoviczki Katalin) váltója érkezett a célba 8:41,15-es idővel, míg harmadik helyen egy romániai csapat végzett, 9:32,52-es idővel.
Vasárnap a csabai főtérre sorra érkeztek a kerékpárosok, majd 16 óra körül megérkezett a férfi váltóban győztes Skoda csapat, amely 6:49-es idővel ért célba, mögöttük a Sport II. Békéscsabai Fiatalok jött be 7:07-es idővel. A női váltóknál a Frühwald érkezett be elsőként, a második helyen a Budapest Bank csapata következett. Az egyéni versenyben este fél nyolc előtt történelmi pillanat tanúi lehettünk, Szilágyi Szvetlana, a Kopp Békéscsabai AC versenyzője érkezett a célba, ő az első női győztese a viadalnak. Másodikként az első nap legjobbja, Balogh Róbert teljesítette a távot, míg a harmadik a 41 éves békéscsabai tűzoltó, Görgényi András lett.
Este kilenckor a jól sikerült rendezvény tűzijátékkal zárult.

Címlapon: Az első női győztes, Szilágyi Szvetlana. Fotó: Kugyelka Attila/behir.hu