Szingliben Valkusz és Piros maradt versenyben

A gyulai Id. Christián László Sporttelep pályáin zajló, 25 ezer dollár összdíjazású profi teniszverseny szerdai játéknapján búcsúzott a mezőny legelőkelőbb helyén jegyzett magyar játékos. A világranglista 423. helyén álló Nagy Péter rendkívül kiélezett, háromszettes maratoni meccsen maradt alul a tengerentúli Ulises Blanch ellen.

A 19 esztendős amerikai fiú szabadkártyával indulhatott a főtáblán, méghozzá a tavaly nyári junior világranglistás helyezése alapján, amikor második helyen jegyezték. Hogy bizonyosan hallunk még felőle, arról a mostani meccsen is sokat tett. Erőtejes tenyeresjátékával sok gondot okozott Nagy Péter számára, végül azonban a szerencse is kellett a továbblépéséhez, a torna eddigi legjobb meccsén.
A nap magyar-magyar párharcát az esélyesebbnek tartott Valkusz Máté nyerte meg Gödry Leventével szemben, aki a vártnál kisebb ellenállást tanúsított. Végezetül Piros Zsombor biztosított helyét a második körbe, miután két szoros játékban múlta felül német riválisát.
Miközben a főtábla felső ágán a 16 közé jutás volt terítéken a XIXO Openen, addig az alsó ág továbbjutói már a 8 között vannak. Az említett Blanch itt a második helyen kiemelt cseh Marek Jaloviec ellen folytatja, a negyedik argentin Mena pedig az orosz Dmitrievvel csatázik. Az egy körrel hátrébb járó magyarok közül Valkuszra szerb, Pirosra argentin ellenlábas vár csütörtökön.

Címlapon: Az argentin Facundo Mena szerdán is ellenállhatatlan volt. Fotók: Nagy Marcell