Szívósan küzdő ellenfelet győzött le az ONKC

Az alsóházi Nyíradony otthonában aratta második bajnoki diadalát az ONKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely elsősorban küzdeni tudásból vizsgázott jelesre a lelkes és szívós házigazdák ellen. A megszerzett két ponttal Papp László együttese a 7. helyre lépett előre a táblázaton.

Nyíradony VVTK–OXXO Energy Orosházi NKC 26–28 (13–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Nyíradony, 200 néző. Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina.
Orosháza: Brunner – Dancsó 3 (2), Zvolenszky, TOBAK 5, Székesi, Takács F. 1, ANTAL 7. Csere: MAKAI (kapus), SOM 5, Hatala 2, Tóth S. 4, Kamuti 1. Edző: Papp László. A Nyíradony legjobb góldobói: Kenyeres 6, Kudor 4, Szabó 5.
Kiállítások: 4, ill.10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2.

A vasárnap esti találkozón 3–3 után a hazaiak Kudor vezetésével elhúztak 7–3-ra. Papp László időt kért, és sikerült „helyretennie” csapatát, így a 22. percben a vendégek átvették a vezetés (9–10). A félidő hajrájában három góllal is járt már előrébb az ONKC, ami a játékrész végére egyre fogyatkozott. Szünet után egy darabig felváltva estek a gólok, a 34. percben 15–15 volt az állás. A vendégek többször is elhúztak három találattal (47. p.: 20–23), ám a hajdúságiak mindig visszajöttek és egyenlíteni tudtak. Izgalmasan alakult a végjáték, 25–25 után a látogatók zsinórban háromszor voltak eredményesek, amire azonban már csak egy érkezett válaszként.
Az egységesebb, néhány jó egyéni teljesítményt felvonultató ONKC megérdemelten győzött a szívósan küzdő házigazdák ellen.
Papp László: – Saját hibáinkból kerültünk nehéz helyzetbe a meccsen, de a végére kiegyenesedtünk.