Szlovén siker a gyulai katlanban

Szombaton délután rendezték meg Gyulán a nemzetközi országos salakmotoros bajnokság harmadik, utolsó fordulóját, amelyet a szlovén Aleksander Conda nyert meg.

A jól szervezett viadalon a második helyen a házigazdák versenyzője Fekete Sándor végzett, míg a dobogó harmadik fokára a nagy öreg, Magosi Norbert állhatott fel. A finálé negyedik helyezettje a gyulaiak fiatal tehetsége, Benkő Roland lett.
A negyedik futamban egy bukásnak lehettünk szemtanúi. A lengyel Mateusz Wieczorek a rajtot követően élre állt, a startfélkör után Magosi és Conda közrefogták és mind a ketten elmentek mellette, ettől valószínűleg a fiatal lengyel megijedhetett, az egyenes közepén nekiment Magosi hátsó kerekének, majd a motorjának kormány és lábtartója megakadt a palánkban, ettől a versenyző megelőzte motorját és hatalmasat esett. A bukás után a mentővel a gyulai kórházba szállították kivizsgálásra. Miután az orvosok komolyabb sérülést nem találtak a 19 éves versenyzőnél, így hazaengedték.
A döntő futamban Fekete Sándor három és fél körön tartotta maga mögött a szlovén Condát, aki remek manőverrel az utolsó ötven méteren tudott az élre állni. Fekete remek teljesítményének köszönhetően külön futamot vívott Tihanyi Sándorral a végső ezüstéremért, melyet egész versenyen mutatott gyorsaságának köszönhetően abszolvált.
Végeredmény: 1. Aleksander Conda (szlovén), 2. Fekete Sándor, 3. Magosi Norbert, 4. Benkő Roland, 5. Tihanyi Sándor, 6. Grzegorz Bassara (lengyel), 7. Milen Manev (bolgár), 8. Kovács Roland.
A 2014. évi országos bajnoki címet Magosi Norbert (Track Racing Miskolc) szerezte meg, a második helyen külön futam után Fekete Sándor (Gyulai Speedway Club) végzett, míg a harmadik helyet Tihanyi Sándor (Track Racing Miskolc) szerezte meg.

Címlapképünkön a gyulai verseny győztese, a szlovén Aleksander Conda (elől) – fotó: kljucanic.net