Szlovéniában szettet sem hagyott a BRSE

Szett veszteség nélkül vette a Challenge Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzését a Swietelsky Békéscsaba női röplabdacsapat, amely a szlovén ellenfele otthonában harcolt ki igen kedvező eredményt a február 6-i visszavágóra. A továbbjutóra az Olympiakosz Pireusz–Jenyiszej Krasznojarszk párharc győztese vár, ott a görögök Oroszországban szereztek 3:1-es előnyt.

Calcit Volley Kamnik (szlovén)–Swietelsky Békéscsaba 0:3 (–14, –19, –23)
Challenge Kupa nyolcaddöntő női röplabda-mérkőzés, első találkozó. Kamnik, 150 néző. Vezette: Cristian Eduard Botezatu (román), Michael Andersen (dán).
Kamnik:
P. Marusic, Charuk 7, S. Marusic, Vovk 3, Kaker 1, BRULEC KOSZTICS 13. Csere: Janezic (liberó), Zatkovic 4, Mihevc 3, Kotnik 1, Jerala. Vezetőedző: Gregor Rozman.
Békéscsaba:
Grbics 4, KLARIC 15, Pekárik 6, Collar 9, JERKOV 9, BODNÁR 7. Csere. Molcsányi (liberó), Fábián, Szedmák. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.
A mérkőzés alakulása. 1. szett: 0:6, 3:10, 4:13, 6:17, 9:20, 13:21. 2. szett: 4:1, 4:4, 9:9, 9:12, 11: 15, 17:17, 18:21. 3. szett: 2:2, 2:5, 5:6, 5:9, 6:12, 9:16, 12:16, 13:18, 16:18, 20:20, 23:21.

Parádésan, 6:0-s rohammal kezdte a mérkőzést a Békéscsaba, és a folytatásban sem adta alább, gyakorlatilag állva hagyta ellenfelét. Klaricék már a célegyenesbe fordultak az első szettben, amikor Koszticsék még tíz pontot sem tudtak összehozni. A BRSE végül a vártnál sokkal könnyebben húzta be a játékot.
A második felvonásban kissé ráijesztett vendégére a Kamnik, már 4:1-re is vezetett, de a csabai lányok még időben megtalálták a korábbi ritmusukat és némi előnyre tettek szert. A szlovénok tudták, hogy ha nem fogják meg magyar ellenfelüket, akár az egész mérkőzés is elúszhat, ezért nagyon igyekeztek és 17-nél be is érték a Békéscsabát. Jerkovék azonban több szép megoldás után újra magukhoz ragadták a kezdeményezést és végül ezt a szettet is megnyerték.
A harmadik felvonásnak az eleje volt szoros, a hitüket veszítő szlovénok sokáig nem tudtak nyomást gyakorolni a remek napot kifogó vendégeikre, ahol ismét a horvát csapatkapitány, Karla Klaric volt a vezér. A játszma vége váratlanul lett szoros, a szlovének meg is fordították az eredményt, s nagyon közel álltak ahhoz, hogy szépítsenek. A csabaiak azonban nagy hajrába fogtak és sikerült visszavenniük a vezetést, hozták a játszmát, s ezzel együtt a mérkőzést is.
A Békéscsaba szettveszteség nélkül aratott szép diadalt az első találkozón és kifejezetten biztató helyzetből várja a február 6-ai visszavágót.

Címlapon: A csabai együttes játékosai joggal örülhetnek, hiszen fontos lépést tettek a nyolc közé jutás felé. Fotó: Csukás Zsolt