Szomszédvári derbit nyert a Gyomaendrőd

Gyomaendrődi és békéscsabai siker született az NB II-es női kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjának hétvégi megyei derbijein. Az utolsó előtti őszi fordulóban Lakatos Tibor remekül teljesítő alakulata ezen a szinten először tudott nyerni Szarvason, az előrés fiatalok pedig a Csorvást múlták felül. Nagy csatában diadalmaskodtak otthonukban a gyulai lányok a Szeged ellen, a szeghalmiaknak viszont semmi sanszuk nem volt Algyőn.

Szarvasi NKK–Gyomaendrődi NKSE 26–27 (12–18)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas,
60 néző. Vezette: Demus Mónika, Répás Georgina.
Szarvas: Juhos –
Kovács B. 7 (4), Majoros 5, Laurinyecz 2, Molnár 2, Óvári, Milyó 9. Csere: Kasik (kapus), Nyerges, Ábrahám, Kovács Z. 1, Trnyik, Tasgyik, Jani K., Brachna, Velky. Edző: Száva Flórián.
Gyomaendrőd: Botos Németh 3, Gyuricza 2, Farkasinszki Z. 2, Fekécs 2, Szűcs 4, Farkasinszki M. 9. Csere: Ács (kapus), Burai, Dinya 2, Dinyés, Kövesy, Szendrei, Urbán, Mag 3 (1), Gellai. Edző: Lakatos Tibor.
Kiállítások:
8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/4, ill. 2/1.
Az első hat percben háromgólos előnyre tettek szert a gyomaendrődiek,miközben a hazaiak büntetőt hibáztak és a kapufát találták el. Végig megmaradt ez a fór a csapatok között, sőt a félidő végére tetemesre nőtt a különbség. Szünet után a fegyelmezettebben védekező hazaiak kezdték ledolgozni a hátrányukat. A fáradni látszó vendégek az eredmény tartására törekedtek (55. p.: 25–26), és sikerült megőrizniük egyetlen találatot az előnyükből. A mérkőzés egészét tekintve a döntetlen igazságosabb lett volna.

FKSE-Algyő–Szeghalmi NKC 40–14 (22–6)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Algyő, 50 néző. Vezette: Bús Linda, Szuromi.
Szeghalom: Csizmadia – Kiss V. 1, Tóth J., Petri 3, Gyűrű V. 1, Hegedűs 2, Fábián. Csere: Tem (kapus), Hajzer, Szijjártó 2, Körtvélyesi 1, Szabó L., Gyűrű P. 2, Szántó 1, Nagy Á. 1, Pincés. Edző: Pardi László, Zsadányi Sándor. Az Algyő legjobb góldobói: Szepesi 7, Kozma 5, Gercsó 5.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 1/0.
Az egyértelműen a feljutást szem előtt tartó algyőiek semmit nem bíztak a véletlenre, már az első félidőben behozhatatlan előnybe kerültek, és a második felvonásban sem vettek vissza a tempóból.

Békéscsabai Előre NKSE U22–Csorvási SK 2421 (18–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Oláh Edit, Szikszay Judit.
Békéscsaba: Bánfi – Gyenes 4, Kukely A. 8 (2), Török F. 3 (1), Szabó K., Bakonyi 4 (1), Kukely K. 2. Csere: Horvát D., Makoviczki (kapusok), Bencsik 1, Kéri, Mezei 1, Ekker Gréta 1, Zsibrita, Farkasinszki D., Bucsi. Edző: Fábián Csaba.
Csorvás: Mike – Gömöri, Zahoránné, Kurucz 3, Baráth B. 9 (1), Mitykó, Kerepeczkiné 4. Csere: Zsiga (kapus), Major 1, Réti, Madar 4, Ivanics D., Vólent, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc + Kovács kizárva. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/1.
A Békéscsaba végig vezetett, sokszor hat góllal is, a mérkőzésen. Mindenki játéklehetőséget kapott a hazai csapatból.

Corner-Gyulasport–K. Szeged SE 31–28 (19–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 250 néző. Vezette: Babidorics, Reszegi.
Gyula: Antal – Szabó R. 10, Balogh V. 1, Lukoviczki B. 5, Zöldi-Tóth K. 5, Csapó-Kovács H. 6, Buzási 3. Csere: Aradi (kapus), Nagy N., Rácz 1, Leszkó, Medve, Gábor. Edző: Barna Károly. A Szeged legjobb góldobói: Forgó 11 (5), Szűcs 4 (2), Besenyei 4 (1).
Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/0, ill. 8/8.
A félidő játékrész során hétgólos előnyre tett szert a magasabb sebességi fokozatban kézilabdázó gyulai csapat. A második félidőben mindkét gárda fokozta az iramot. Keményebbé vált a játék, meg is növekedett a kétpercesek száma. Remek napot fogtak ki a gyulai kapusok, ziccerek sokaságát hárították. Amennyiben a hazai védelem jobban összeáll, a győzelem különbsége nagyobb lehetett volna a sportszerű Szeged ellen.