Szoros meccs, egri győzelem

Szoros mérkőzésen, de a harmadik vereségét is elszenvedte Egerben az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata. A bajnokság harmadik fordulója keretében lejátszott péntek esti mérkőzésen a zöld-sárgák Igor Mrsulja és Herjeczki Balázs vezérletével jól tartották magukat, de a végjátékra már nem maradt sanszuk a pontszerzésre.

SBS-Eger–Orosházi FKSE-Linamar 27–24 (12–10)
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Eger, 500 néző. Vezette: Bíró Ádám, Kiss Olivér.
Eger: Cvetkovszki – LEZÁK 4, Rédei 4, Schmid, Füzi 3, BERNATONIS 6, MOLNÁR B. 9 (2). Csere: Moscoso (kapus), Kiss G., Tóth R. 1, Tóth A., Papp D. Vezetőedző: Tóth Edmond.
Orosháza: HERJECZKI – Pásztor M. 3, MRSULJA 9, Zubai 3, Kancel, Ambrus, Németh L. 3 (1). Csere: Majdán (kapus), Lele 4, Bella, Szlavuljica 2, Molnár G., Nourelden. Vezetőedző: Ratko Djurkovics.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–3. 10. p.: 3–5. 16. p.: 5–7. 18. p.: 8–8. 23. p.: 11–10. 33. p.: 13–10. 40. p.: 15–14. 50. p.: 22–17. 56. p.: 25–21. 59. p.: 27–24.

Gyors gólváltással kezdődött a mérkőzés, majd az orosháziak vették át a vezetést, miközben Herjeczki kétszer is hatástalanította a hazaiak próbálkozásait. Az orosházi hálóőr nagyon elkapta a fonalat, hiszen a 10. percig további négy (!) bravúrt is bemutatott, Mrsulja pedig a 3. helyzetét is értékesítette, kettőre növelve a különbséget. Ha Lele kétszer is pontosabban céloz, akkor megugorhatott volna az OFKSE. A két alapjátékosát is nélkülöző vendégek kettőzött erővel küzdöttek, igaz, a játékukba több hiba is becsúszott. Molnár Balázsra jobban is ügyelhettek volna, aki egymaga tartotta a lépést az Orosházával. Aztán beindultak a többiek is, és a 18. percben utolérte vendégét a hevesi alakulat. A 22. percben 10–10-nél az orosházi edző kérte ki először az időt. Rögtön ezután Molnár góljával visszakerült az előny a hazaiakhoz. A hajrá a kapusokról szólt, Cvetkovszki 2, Herjeczki 3 ziccert fogott meg, Molnár lövését utóbbi már azonban nem és már kettővel vitt az Eger. Még jó, hogy csak ennyivel, mert a játékrész utolsó 10 percében gólképtelen volt az OFKSE.
A második félidő egri góllal kezdődött, ám Herjeczki védései után Zubaiék gyorsan visszazárkóztak egy gólra. A zöld-sárgák kapaszkodtak, többször is csak minimális különbségre voltak ellenfelüktől, de kétszer is emberhátrányba kerültek, és a félidő derekán már ismét meglépett a hevesi társulat. Az 50. percre kezdett elúszni a hajó, az egriek már öttel is vezettek, amiből csak a legvégén sikerült valamennyit faragni.

Tóth Edmond: – Nekünk is voltak problémáink, ami rányomta bélyegét a játékunkra. Láttuk, és kihasználtuk ellenfelünk gyenge pontjait, ennek köszönhető a győzelmünk.
Ratko Djurkovics: – Az első fordulótól ugyanaz a probléma kísér bennünket, nem tudom rotálni a játékosokat és ez pontokba került. Nagyon meg vagyok elégedve a játékosaimmal, de a csereemberek hiánya miatt nem lehettünk sikeresek.

Zs. P.

Címlapon: Igor Mrsulja hiába ontotta a gólokat, ez is kevésnek bizonyult a pontrabláshoz. Fotó: Zsedényi Péter