Szoros sakkcsaták a Körös Kupán

Szoros mérkőzések születtek a sakkozók megyei csapatbajnoksága hétvégi mérkőzésein. A Körös Kupáért zajló sorozat harmadik körében Békésszentandráson győzött címvédő, a békési fiatalok pedig a lényegesen rutinosabb Szarvas-Dévaványa ellen értek el sikerként értékelhető döntetlent.

Békésszentandrási HMSE–Csaba Honvéd SE 3:5
Megyei csapatbajnoki sakkmérkőzés,
Békésszentandrás. Pontszerzők: Horváth Zsolt (1. tábla), Korbely Györgyné (6.) 1-1, Bíró István (2.), Radics László (4.) 0,5-0,5, illetve Sándor Péter (3.), Lipcsei Attila (5.), Gurzó Bence (7.), Márton Ferenc (8.) 1-1, Brhlik György (2.), Deák Zoltán (4.) 0,5-0,5.
Békési TE II.–Szarvas-Dévaványa SE 4:4
Békés. Pontszerzők: dr. Gosztolya Ferenc (1.), Kovács Gergő Patrk (6.), Kovács Gergő Norbert (7.) 1-1, Perdi Zsombor (2.), Rakovics János (4.) 0,5-0,5, illetve Fekete Ágnes (3.), Balatoni György (5.), Pillár Pál (8.) 1-1, Bárdos István (2.), Palicska János (4.) 0,5-0,5.
Szabadnapos: Orosházi SE II.
Az állás: 1. Csaba Honvéd 16,5 pont (3 mérk.), 2. Békés II. 9,5 (3), 3-4. Orosháza II. 7,5 (2), Szarvas-Dévaványa 7,5 (2), 5. Békésszentandrás 7 (2).

Címlapon: A Szarvas-Dévaványa második táblása, Bárdos István „remire” adta játszmáját Perdi Zsombor ellen