Szorosabban is alakulhatott volna

A papírforma szerint alakult a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabda-csapatának idei első bajnoki mérkőzése Érden. A nemzetközileg is komoly terveket szövögető hazaiak az első negyedórában komoly előnyre tettek szert, később azonban a viharsarkiaknak is akadtak jó periódusaik, így végül emelt fővel hagyhatták el a játékteret.

Érdi KC–EUbility-Békéscsabai Előre NKSE 35–24 (21–15)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Érd, 1000 néző. Vezette: Szakállas Alex, Varasdi Levente Zoltán.
Érd: JANURIK – KRPEZ SLEZAK 9 (3), GONZALEZ 3, Kisfaludy 1, Bulatovics 3, Klivinyi 3, LASSOURCE 5. Csere: Foggea (kapus), Kiss N. 2, Szabó L. 5 (4), Takács, Gávai, Roberts 2, Signate 2, Reizinger, Bernát. Vezetőedző: Szabó Edina.
Békéscsaba: POPOVICS – Szarka 2, WALFISCH 7 (2), Gidai 1, Zöldi-Tóth 2, Kovacsevics 2, Kovács A. 2. Csere: Györkös (kapus), Bottó, Mihálffy 4, Pintér 4, Vukajlovics, Pénzes. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc + Walfisch a 60. percben kizárva. Hétméteresek: 8/7, ill. 2/2.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–1; 9. p.: 9–3; 16. p.: 14–7; 18. p.: 15–10; 25. p.: 19–14; 38. p.: 23–19; 44. p.: 27–19; 54. p.: 31–23.

Az első félidőben megilletődötten kezdett a Békéscsaba. Főként a támadójátékába csúszott sok hiba, ezzel szemben az Érd élni tudott kedvenc fegyverével, a gyors lerohanással és hamar megnyugtató előnyre tett szert (9. p.: 9–3). A csabaiak fokozatos tértek magukhoz, így a játékrész második felében a házigazdák már nem tudták tovább növelni a különbséget, ötgólos előnyükkel fordultak a csapatok.
A térfélcsere után a vendégek kezdték jobban a játékot, a kapuban Popovics „elkapta a fonalat”, a támadásaik pedig rendre góllal zárultak, ennek hatására 4 gólra sikerült megközelíteniük az Érdet. Walfisch szemre szabályos góljával tovább zárkózhatott volna a Békéscsaba, de a találatát valamiért érvénytelenítették a játékvezetők. Ezt követően a hazai gárda ismét nemzetközi fordulatszámra kapcsolt, fokozatosan növelte előnyét, és nem hagyott kétséget afelől, hogy idén is komoly szerepel játszik a hazai és az európai porondon.
Összességében a csabaiak jól helytálltak, helyenként szép dolgokat mutattak be, és akár szorosabb eredményt is elérhettek volna, amennyiben az elején jobb koncentrálnak.

Címlapon: Jovana Kovacsevics kétszer vette be Janurik Kinga kapuját. Fotó: handballerd.hu