Születésnapi meglepetés

Bravúros győzelemmel folytatta bajnoki szereplését az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely az aranyérem várományosai között jegyzett szegedi riválisát múlta felül egyetlen találattal. Ezzel a sikerrel a 8. játéknapot követően második helyre lépett fel Papp László alakulata.

Orosházi NKC–Szegedi KKSE 20–19 (11–8)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 300 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos.
Orosháza: Brunner – Zsilák 3, HATALA 1, Som, TOBAK 2, Takács F. 3 (2), ANTAL 4. Csere: MAKAI (kapus), TÓTH S. 6 (3), Kamuti 1, Zvolenszky. Edző: Papp László. A Szeged legjobb góldobói: Dajka 10, Berta 3, Maláti 3.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 1/1.

A vasárnap esti rangadó elején felváltva estek a gólok. A 7. percben még a szegediek vezettek 3–2-re, de aztán egy jó szériával 10 minuta alatt 5–3-ra fordítottak a házigazdák. A félidő hajrájában fokozatosan növelte előnyét az ONKC, és a szünetre az addigi legjelentősebb különbséggel térhettek a csapatok.
Fordulás után az orosháziak tovább növelték előnyüket (33. p.: 13–8). Egy ideig állandósult a 4-5 gólos különbség, még a 45. percben is 17–13-at mutatott az eredményjelző. A vendégek azonban nem adták fel, Dajka Bettina találataival fokozatosan felzárkóztak, és az 53. percben egyenlítettek (18–18). Izgalmasan alakult a hajrá. Papp László időkérését követően a hazaiak 20–18-as előnyre tettek szert, és a lefújás előtt Bárány már csak szépíteni tudott. A rangadón drámai csatában megérdemelten nyert egy góllal az ONKC, amely szép születésnapi ajándékkal kedveskedett edzőjének Papp Lászlónak, aki a napokban lett 50 éves.
Papp László: – Jó ez a két pont nekünk. Ez az igazi születésnapi ajándék.