Szünet után egyoldalúvá vált a derbi

Főként a második félidőben nyújtott magabiztos játékának köszönhetően, fölényes győzelmet aratott a szombati szomszédvári derbin, az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A bajnokság 5. fordulójában megvívott csatában szünet után kapcsolt nagyobb sebességi fokozatba a házigazda és hagyta állva a Vásárhelyt.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hódmezővásárhelyi LKC 3321 (139)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 150 néző. Vezette: Kavalecz Ivett, Kavalecz Klaudia.
Orosháza: MAKAI – TÓTH L. 7, Hatala 1 (1), SOM 5 (1), Tobak, Takács F. 4, Antal 2. Csere: Brunner, Késmárki (kapusok), Tóth S. 5, KAMUTI 3, ZVOLENSZKY 4, Székesi, Horváth N. 2. Edző: Papp László. A Hódmezővásárhely legjobb góldobói: Nagy E. 6, Szepesi 5 (2). Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/3.

A több egykori orosházi játékost felvonultató vendégek kezdtek jobban, még a 10. percben is 4–3-ra vezettek. Ekkor Papp László időt kért, rendezte a sorokat a hazai csapat, és a 13. percre 6–4-re fordított. A folytatásban tartotta két-három gólos előnyét az Orosháza, a szünetre pedig négygólos előnnyel mehettek a vendéglátók.
Fordulás után lendületesen kezdtek az orosháziak, a 35. percben már 17–9-re vezettek. Makai jól védett, támadásban pedig rendre góllal fejezték be akcióikat a házigazdák. Az 50. percben először alakult ki tíz gólos különbség a két együttes között (25–15). A hajrában tovább növelte előnyét az ONKC, amely ilyen különbséggel is megérdemelten nyerte a szomszédvári rangadót.
Papp László: – Bebizonyítottuk, hogy hol a helyünk a tabellán. Védekezésben több fegyelmet vártam a lányoktól. Örülök, hogy a cserék is jól szálltak be, és végül magabiztos győzelmet arattunk.