Szünet után ellenállhatatlan volt a bajnokaspiráns

Egy félidőn keresztül méltó partnerei voltak az élvonalba igyekvő Kecskemétnek az orosházi kézilabdás lányok. Az ONKC a szünetben még döntetlenre állt, de a folytatás már nem az elképzelései szerint zajlott le, így három forduló után a hazai együttes továbbra is pont nélkül áll, a kiskunságiak ellenben változatlanul száz százalékon teljesítenek az NB I B-s bajnokságban.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 23–28 (14–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 250 néző. Vezette: Bujdosó, Mihály.
Orosháza: Makai – CSAJBÓK 5, TAKÁCS F. 4, Dancsó 3 (2), TOBAK 2, Vörös 3, ANTAL 5. Csere: Biró (kapus), Arsenijevics 1, Butt, Székesi, Molnár I. Edző: Papp László. A Kecskemét legjobb góldobói: Varga V. 10, Szabó E. 9 (6).
Kiállítások: 0, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6.
A vasárnap esti találkozó a hazaiak szemszögéből indult jobban. A 7. percben 5–2-re, a 16.-ban pedig 10–8-ra Antal Jenikéék a merész álmokat szövögető vendégek ellen. A félidő hajrájában jött a megszokott hullámvölgy, amikor háromgólos előnyt adott le (14–11) az orosházi együttes, így döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.
Fordulás után lábra kaptak a kecskemétiek. Előbb két góllal, majd a 38. percben már néggyel jártak előrébb (15–19). A hazaiaknál nem volt kapusteljesítmény, így szinte kedvére gyarapította találatai számát a vendégcsapat. A 47. percre még két gólra megközelítette ellenfelét az ONKC (19–21), de a fordításra és a győzelem megszerzésére nem volt esélye.
A látottak alapján a vendégek sikere megérdemelt. Az ONKC elszenvedte harmadik vereségét a bajnokságban, pont nélkül áll, és úgy tűnik, hogy az NB I B-hez rövid a csapat kispadja.
Papp László: – A két csapat kapusai között legalább húsz százalék különbség volt, ez döntötte el a mérkőzés sorsát.