Szünet után érvényre jutott a papírforma

A Termál FC csapata egy félidőn keresztül remekül állta a sarat az őszi bajnokkal szemben, az NB III-as labdarúgó-bajnokság 32. játéknapja szombati mérkőzésén. A szigetszentmiklósiak a szünet után szerzett két gyors góllal tudták érvényesíteni a papírformát.

Szigetszentmiklósi TK–Várfürdő-Gyulai Termál FC 4–1 (1–1)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Dunaharaszti, 150 néző. Vezette: Éreth Attila (Illés Tamás, Reinicz Gábor).
Szigetszentmiklós: Zubány – Szabó E. (Tarnóczy, 71.), Erdei, Despotovic, Földes – Fritz, Vass M., Májer – Switzer (Schrammel, 69,), Pintér (Palkó, 80.), Mojzer. Edző: Csurka Zoltán.
Gyula: Harman – Balogh M., Szántó, Lipták, Zámbori – Czirok, Sipos K. – Máruska, Nagy G., Styecz – Okos (Erdős, 75.). Vezetőedző: Szentléleki Béla.
Gólszerző: Mojzer (1., 58. – 11-esből, 90.), Szabó E. (56.), ill. Styecz (20.).

Már az első percben a gyulai kapuban táncolt a labda, miután egy tovább csúsztatott bedobást a hosszún érkező Mojzer passzolta a célba, 1–0. A vendégek szépen lassan magukra találtak és átvették az irányítást. A 20. percben Okost ugratták ki, akinek a 13 méteres lövése a kapusról Styecz elé pattant, a támadó pedig közelről nem hibázott, 1–1. A folytatásban is a gyulaiak voltak aktívabbak, de támadás befejezéseiket nem kísérte szerencse.
Szünet után a hazai gárda egy gyors kontra végén újból magukhoz ragadták a vezetést. Az 56. percben négy hazai támadó érkezett sakk-matt helyzetben a gyulai kapu elé, közülük Szabó Erik talált be a kiszolgáltatott Harman kapujába, 2–1. Röviddel ezután Máruska szabálytalankodott feleslegesen a saját büntetőterületén belül, a 11-est pedig Mojzer értékesítette higgadtan, 3–1. A csoport egyik gólkirály-jelöltje állította be a végeredményt is, mintegy slusszpoénként a találkozó legvégén, 4–1.
A gyulaiak mindvégig bátran felvállalták a támadófocit, a jó képességű hazai gárda azonban kíméletlenül lecsapott a rövidzárlataira.
Jók: Mojzer, Májer, Fritz, Vass M., ill. Harman, Balogh M., Czirok.
Szentléleki Béla: – Az első félidő taktikusan, jól játszottunk a kiváló erőkből álló ellenféllel szemben. A térfélcsere után kapott két gól kissé reményvesztetté tette a csapatot, amely ezzel együtt is megállta a helyét.

Vincze Gyula

Címlapon: Ezúttal Szentléleki Béla mágiája sem tudott segíteni a gyulaiakon. Fotó: Nagy Marcell