Szünet után kiütközött az osztálykülönbség

Az október végi ceglédi sikeres Liga Kupa premier után, szerdán este hazai pályán sem jelentett gondot a két pont megszerzése, az Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabda-csapatának. A zöld-sárga alakulat főként a második félidei teljesítményével verte magabiztosan az NB I B-s Kecskemétet, ezzel megszépítve Bakó Botond edző debütálását.

Orosházi FKSE-Linamar–Kecskeméti TE 31–18 (13–10)
Liga Kupa férfi kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 250 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
Orosháza:
Szabó L. – Pásztor M. 2, Antal 1, Ferenczi 2, Morva Z. 2, Németh L. 7 (2), Stranigg 7. Csere: Herjeczki (kapus), Gyene 5, Knezevics 3 (1), Németh G., Mihály 1, Bella 1, Zvolenszki. Vezetőedző: Bakó Botond. A Kecskemét legjobb góldobója: Szamos 4.

Egy mérkőzést játszott eddig az Orosháza a Liga Kupa D-csoportjában, amit Cegléden sikerrel is abszolvált. A szerdai folytatás az új vezetőedző, Bakó Botond második orosházi korszakában való bemutatkozását is jelentette.
Lendületesen kezdtek a csapatok. A 9. percben vezetett először az Orosháza, és állandósult a két-három gólos különbség. Hogy nem húzott el jobban a hazai csapat, az nem kis részben a kecskeméti kapus, Balogh Ádámnak is volt köszönhető, aki több nagy védést mutatott be. Egy ízben kettős emberhátrányba is került az OFKSE, de ez sem vetette vissza a csapatot.
A szünet után tovább nőtt a különbség a felek között, a 40. percben már 20–13-ra vezettek az orosháziak, akik keményen védekeztek és támadásban is sok szép megoldást mutattak be. A hajrára végképp kijött az osztálykülönbség a csapatok között (54. p.: 28–18), a legvégén a hazaiak még rátettek egy lapáttal és magabiztosan győztek.

Címlapon: Morva Zoltán igazi bástyája volt az orosházi csapatnak és két gólt is dobott a Kecskemétnek. Fotó: Rajki Judit