Szünet után „úszott el a hajó”

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság harmadik fordulójában hazai pályán szenvedett vereséget az Orosházi NKC együttese. Papp László tanítványai különösen a második félidőben teljesítettek mérsékelten a tavaly még élvonalban szereplő Kispest ellen.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kispesti NKK 18–25 (10–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Mizsák Dominika, Schmidt Orsolya.
Orosháza:
BRUNNER – Zsilák 2, Hatala 3, Som 2, Tobak 1, TAKÁCS F. 3, Antal 4. Csere: Makai (kapus), Kamuti, Zvolenszky, Dancsó 2 (2), Székesi, Tóth L. 1, Tóth S., Horváth N. Edző: Papp László. A Kispest legjobb góldobói: Kiss K. 6, Fodor 6, Lendvay-Tamás 5 (2), Polics 5.
Kiállítások:
8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4.

A hazaiak kezdtek jobban, és a 4. percben 3–2-re vezettek, miközben Polics büntetőjét védte Brunner kapus. Nagy csata folyt a pályán, a 11. percben Polics góljával átvette a vezetést a fővárosi csapat. Fej-fej mellett haladt a két együttes, a 14.percben Antal góljával a hazaiaknál volt az előny (5–4). A 17. percben 7–5-ös kispesti vezetésnél Papp László időt kért. A tavasszal még NB I-es vendégek keményen harcoltak, és a 20. percben Kiss Klaudia góljával már 9–6-ra vezettek. Az orosháziak nem adták fel, és Brunner nagy védései után a 27. percben egyenlítettek (10–10), de a lefújás előtt a Kispest ismét előnyt szerzett.
Szünet után a rutinosabb vendégek irányítottak, a 39. percben 15–12-re vezettek. Papp László ismét időt kért, de nem csökkent a hazai hibák száma, így a 45. percben már 20–14-es fővárosi előnyt mutatott az eredményjelző. Makai állt a házigazdák kapujába, és a kettős igazolással Kecskemétről érkezett Tóth Lilla, valamint a korábbi csabai átlövő, Tóth Sára is pályára lépett az orosháziaknál. A hajrában tovább növelte előnyét a Kispest, és megérdemelten nyert a sok ziccert hibázó hazaiak ellen.

Korábbi eredmények, program:

Címlapon: Tobak Lucáék számára úgyszólván semmi nem sikerült a második félidőben. Fotó: Tóth Emese