Taktikusabb volt a Dunaújváros

A tavaly szép helyezéssel záró, de idén eddig nyeretlen Dunaújvárosi KKA volt a már három forduló után két pontot szerző EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapatának ellenfele ma. A pályaválasztó lila-fehérek azonban nem bírtak az eddig nyeretlen vendégekkel, akik magabiztos győzelmet aratta Békéscsabán.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Dunaújvárosi KKA 23–30 (11–17)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Bujdosó Máté, Horváth Viktor.
Békéscsaba: Balogh J. – Kovács A., VUKAJLOVICS 6, Szögi 3 (3), Zöldi-Tóth, Walfisch 4 (3), Bottó 3. Csere: Binó (kapus), Giricz, Agbaba 4, Djokovics 3. Edző: Horváth Roland.
Dunaújváros: CSAPÓ KYRA – Grosch 3, SZEKERCZÉS 6 (3), Cifra, Sirián 2, Ferenczy 3, Kazai 4. Csere: Tomasevics (kapus), SZALAI 5, DOMBI L. 4, Molnár B. 1, Nick 1, Bouti 1, Mihály. Edző: György László.
Az eredmény alakulása. 1. p.: 1–0; 10. p.: 2–4; 16. p.: 4–8; 22. p.: 6–12; 34. p.: 11–19; 38. p.: 15–19; 45. p.: 17–23; 56. p.: 20–28.
Kiállítások: 6 ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3.

Egy gyors békéscsabai találatot követően átmenetileg leállt a további gólgyártás. Hosszú ideig egymás hibáiból éltek a csapatok, sok volt az eladott labda, majd a vendégek váltak határozottabbá és fordítottak. Vezetésükhöz nagyban hozzájárult Csapó Kyra kapus jó teljesítménye is, igaz, Balogh Juditra sem lehetett ekkor még panasz, így aztán az első tíz percben mindössze öt gól esett. Amikor viszont kettőre növelte előnyét a Duna-parti egylet, Horváth Roland kikérte első idejét. Egy kis intermezzo a 16. percben: Ferenczi Fruzsina alaposan orrba vágta Alexandra Vukajlovicsot, aki elterült, ápolni kellett. Majdnem eltelt egy perc, amikor a játékvezetőknek eszébe jutott, hogy ki kellene állítani a vétkest. Ám ez sem segített a házigazdákon, emberelőnyben is meglehetősen sok hibával játszottak, rossz volt az irányzék, vagy egész egyszerűen kivédte a lövők szemét a DKKA Franciaországból visszatérő kapusa. Az átmeneti kisebb vendég zavart időkéréssel oldotta meg György László edző. Segített is rajtuk, egyre szervezettebben, határozottabban játszottak és fokozatosan hatig növelték előnyüket. Amit a félidő végéig már meg is tartottak.
A szünet után beállt Anasztazija Djokovics, majd 22 másodperc elteltével máris a kiállítás sorsára jutott. Néhány perccel később javított: egy szép elfutás után a szélről Pazar gólt szerzett. Ezzel és Szögi Tímea két büntetőből esett találatával, valamint Marija Agbaba átlövésgóljával a nyolc gólról négyre csökkentette hátrányát az Előre. Ám a siker átmenetinek bizonyult, hamar vissza állt a „rend”, és újra tetemes előnyre tettek szert a vendégek. Okosabb és pontosabb játékuknak köszönhetően megérdemelten nyertek a Viharsarokban, ezzel első győzelmüket szerezték az idei bajnokságban.

Horváth Roland: – Így nem lehet kezdeni egy mérkőzést. Ezért minden önmagáért beszél.
György László: – Nagyon értékes győzelmet arattunk Békéscsabán. Óriásit küzdött a csapat, taktikusan és fegyelmezetten játszott mindenki.

Jávor Péter

Címlapképünkön Marija Agbaba, aki négy gólig jutott, ám ez is kevés volt az üdvösséghez