Tanácstalanok voltak a lilák

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság vasárnapi 7. fordulójában az eddigi leggyengébb mérkőzését vívta a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lila-fehérek rossz felfogásban és az utóbbi hetekben rájuk jellemző agresszivitást nélkülözve léptek pályára saját közönségük előtt, ezáltal bukásra voltak ítélve a három pont begyűjtésével élre ugró Budafok ellen.

Békéscsaba 1912 Előre–Budafoki MTE 0–3 (0–2)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 1210 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Bornemissza Norbert, Garai Péter).
Békéscsaba: Ribánszki – Szalai, Szélpál, Farkas M., Zahorán – Pantovics (Máris, 33.), Faragó, Király, Bidzilya (Hursán, 69.) – Burai (Gréczi, 56.), Kovács Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Budafok: Kovács Z. – Margitics, Vaszicsku, Romic, Kirják – Filkor, Oláh B. – Kovács D., Soltész (Kulcsár, 70.), Szabó M. (Króner, 86.) – Ihrig-Farkas (Vankó, 80.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba.

17. perc: Bal oldali beadás után a jól helyezkedő hórihorgas védő, Vaszicsku néhány lépésről a hálóba bólintotta a labdát, 0–1.
26. perc:
Ismét a csabai 16-os előtt járatta a labdát a Budafok, majd Kovács D. 18 m-ről váratlanul jobbal a jobb alsó sarokba bombázta a labdát, 0–2.
62. perc:
Kovács D. célozta meg a csabai kaput, Ribánszkiról kipattant a labda, Ihrig-Farkas ismételt, a labda pedig a jobb alsóba vágódott, 0–3.
84. perc:
Király Patrik rúgta meg teljesen feleslegesen a pálya közepén Filkort, s mivel már volt egy sárgája, így villant a piros.

Sárga lap: Király P. a 16., Kirják a 37., Szalai az 51., Filkor az 52., Bidzilya az 57., Kovács Á. a 76. percben.

A Budafok lépett fel támadólag, a 7. percben Kovács D. beadása után Ihrig-Farkas került ziccerbe, de a csabai védők kikanalazták a labdát. A 16. percben Szalai közreműködésével a budafoki hálóba került a játékszer, de a játékvezető nem adta meg a gólt. Vaszicsku fejesgólját azonban már igen, ami tulajdonképpen már érett is, annyira átadta az első percektől kezdve a területet ellenfelének a Békéscsaba. A gól után is maradt a budafoki fölény, tűzijáték után Ihrig-Farkas végül sikertelen próbálkozása hozta rá a szívbajt a publikumra. A következő vendéghelyzet már gólt hozott, Kovács Dávid találata után nehéz helyzetbe került az Előre. Mintha ekkor ébredt volna fel a Csaba, a 37. percben Király szabadrúgása után csak centikkel kerülte el a labda a látogatók kapuját.
Egy teljesen másik Békéscsabát láttunk a pályán a szünet utáni percekben. Agresszív letámadással igyekezett zavarba hozni a budafokiakat, akik nem is lubickoltak úgy, mint annak előtte. Márist ugratták ki középen, de mielőtt lőtt volna a kifutó kapus tisztázott. A 62. percben a budafokiak újabb találatával gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, alábbhagyott a lilák lendülete. Király fölösleges szabálytalansága után 10 fővel fejezték be a mérkőzést.

Jó: Szélpál N., Kovács Á., ill. Vaszicsku, Margitics, Ihrig-Farkas, Kovács D., Soltész, Kirják.

Schindler Szabolcs:
– Nagyon rossz mérkőzést játszottunk, kritikán aluli volt a játék, nem is tudom, hová tenni. Remélem, időben jött ez a pofon. Keményebben, határozottabban kellett volna futballozni, a mérkőzés egyes szakaszaiban nagyon átadtuk az ellenfélnek a területet. A mai nap ennyivel volt az ellenfél.
Csizmadia Csaba:
– Ahogy az előző fordulóban a Soroksár ellen, úgy most is próbáltuk irányítani a játékot. Külön öröm, hogy a hazaiaknak nem is volt lehetősége. Az első gólunk után sem változtattunk a taktikánkon, s jöttek az újabb találatok.

Címlapon: A legújabb csabai labdarúgó, Burai Erik Csaba sem tudta megváltani a lilákat ezen a napon. Fotó: Imre György/beol.hu