Tartalékosan ennyire futotta

A vártnál is simábba vereséget szenvedett Dunaújvárosban az EUbility-Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. A tartalékos lilák az elejétől nem tudták felvenni a házigazdák által diktált tempót, így csak a különbség volt kérdéses.

Dunaújváros Kohász KA–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 38–24 (20–11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Dunaújváros, 400 néző. Vezette: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta.
Dunaújváros: Tomasevics – Klujber 2, Kovács Anna 2, Szalai 3, DOMBI 4, MICIJEVICS 7, KAZAI A. 4. Csere: Oguntoye (kapus), Cifra 2, Szekerczés 2 (2), Grosch 3, MONORI 5, Molnár B. 3, Takács D., Nick 1, Bulath. Vezetőedző: György László.
Békéscsaba: Popovics – Kovács Anett 4, Vukajlovics 2, Szögi 5 (1), Zöldi-Tóth 4, Kovacsevics 4, Szarka 1. Csere: Györkös (kapus), Mihálffy 3 (2), Pintér, Gidai 1. Vezetőedző: Horváth Roland.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1; 10. p.: 7–1; 15. p.: 11–2; 22. p.: 17–7; 26. p.: 18–10; 37. p.: 25–12; 41. p.: 27–14; 45. p.: 28–17; 52. p.: 32–19; 57. p.: 37–22.

A hazaiak kezdtek jobban, és a 10. percben már 10–1-re vezettek a tartalékos csabaiak ellen, akiknél Bottó és Farkas sem szerepelhetett sérülés miatt, Walfisch pedig sérülten ült a kispadon, de játékára később sem került sor. A folytatásban is az újvárosiak diktálták a tempót, és az első negyedóra végére kilenc gólos előnyre tettek szert. A jól játszó házigazdák könnyedén lőtték góljaikat, így a különbség is folyamatosan nőtt a két csapat között. A félidő hajrájában a rutinos Zöldi-Tóth már harmadik gólját szerezte, ezzel 18–10-ra feljöttek a lila-fehérek.
Fordulás után a hazaiak lendületben maradtak, és a 37. percben már 25–12-re vezettek. Mindvégig a Dunaújváros akarta érvényesült, játékosai biztosan lőtték a gólokat, így a 41. percben már 27–14 volt az állás és az addig megszerzett tetemes előnyt mindvégig meg is őrizték.
Ezen a napon nem volt azonos súlycsoportban a két alakulat, a csabaiaknak túl sok hátráltató tényezővel kellett volna dacolniuk az eredményesebb szerepléshez, ami nem ment.

György László: – Döntőnek bizonyult a védekezésünk minősége, és a belőle nagy sebességgel indított ellentámadásaink hatékonysága. Koncentráltan, fegyelmezetten, helyenként látványosan játszottunk, illett legyőznünk a Békéscsabát a múltra való tekintettel.
Horváth Roland: – Rengeteg a sérültünk, mindössze tíz mezőnyjátékossal érkeztünk Dunaújvárosba. A második félidőben valamivel keményebb és jobb volt a védőjátékunk, de ez most ennyire volt elég.

Aktuális és korábbi eredmények, program, tabella:

Címlapon: A védekezésbeli különbség döntőnek bizonyult Újvárosban. Fotó: Sándor Judit/Dunaújváros.com