Tavaszi rajt a papírforma szerint

A papírforma dominált az NB II-es női kézilabda-bajnokság tavaszi nyitó játéknapján. A három megyei derbi közül Békéscsabán hazai, Gyulán vendégsiker született, Szeghalmon pedig megosztozott a pontokon a két alsóházi gárda. Az egyke Viharsarkon túl játszó csapat, a Csorvás gond nélkül vette a makói kirándulását, ezzel helyet cserélt a dobogón a gyomaendrődiekkel.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Gyomaendrődi NKSE 36–27 (15–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 60 néző. Vezette: Hirth, Tárnyik.
Békéscsaba: Horvát – Milyó 2, Laurinyecz 4, Hős 4 (1), Baranka, Ekker 2, Dér 4. Csere: Márk (kapus), Benkő 2, Török 3 (1), Szöllősi 1, Dombi 3, Predescu 7 (6), Tokai 2, Láza 2, Pap. Edző: Szabó Károly.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya, Gyuricza 2, Mag 4 (2), Fekécs, Szűcs 4, Nagy B. 4 (1). Csere: Tari (kapus), Baráth 3, Kruchió 3, Farkasinszki 5, Bácsi 1 (1), Dinya, Németh L. 1, Frolyó, Fülöp. Edző: Lakatos Tibor.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 6/4.
Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott. Szünet után megugrott a hazai csapat, a 35. percben már 20–14 állt az eredményjelzőn. Az erősebb cseresorral kiálló Békéscsaba egyre nagyobb fölénybe került és ezután már nem volt kérdés, melyik csapat nyer.

Gyulasport–Szarvasi NKK 19–27 (10–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 130 néző. Vezette: Csige, Körmendi.
Gyula: Borsós – Csapó 1 (1), Buzási 6, Asztalos 1, Csiffáry, Héjjas 4, Lukoviczki 1. Csere: Nagy B. (kapus), Nagy N., Rácz, Kocsis, Komlósi, Radnóti 1, Szabó L., Markos 5, Nagy I. Edző: Barna Károly.
Szarvas: Juhos – Juhos, Bagi 1, BALOGH V. 4, SZABÓ T. 5, RAFFAI-SUCH 11 (5), HAJDU 1, Kovács B. 4. Csere: KASIK (kapus), Ábrahám, GÁBOR 1, Mester, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5.
A télen öt játékossal erősítő gyulaiak a 23. percben három góllal vezettek, de a félidő végére a szarvasiak a maguk javára fordították az eredményt. A 47. perctől a vendégek egy 7–1-es szériát produkáltak, amit a mérkőzés végéig meg is tartottak.

Szeghalmi NKC–Felföldi ISE Újkígyós 28–28 (10–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 80 néző. Vezette: Kathi, Oláh.
Szeghalom: VARGA T. – PETRI 3, SÁFIÁN 5, FORRÁS V. 5 (1), Szabó V. , Oláh T. 1, Tömösközi P. 4 (1). Csere: Fábián P., GYŰRŰ V. 2, Szántó K., Gyűrű P., Nagy Á., Balogh P., Domokos K. 6 (3), Székely K. 2, Szabó D. Edző: Varga Emese.
Újkígyós: Domokos R. – Gedó, Leszkó 1, Márton B. 2, Rákóczi, BAKONYI 8, Márton R. 4. Csere: Markó (kapus), Csomor 2, Almási 3, SZIGETVÁRI 8 (7), Bodor M. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 9/7.
Betegség miatt az újkígyósiak kisebb létszámmal érkeztek, emiatt elfáradtak a végére. Szoros csatában, nagy küzdelemben igazságos pontosztozkodás született.

Makói KC–Csorvási SK 18–23 (7–8)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Makó, 50 néző. Vezette: Kaló Zsófia, Nizsák Dorina.
Csorvás: Mike – Major 1, MADAR 5, Réti, BIRÓ 8 (5), Valaczkai 2, Nagy A. 2. Csere: Gajdács N. (kapus), Baráth Zs., SAJBEN 4, GAJDÁCS L. 1, Mitykó, Petrovszki. Edző: Baráth Lajos. A Makó legjobb dobója: Draxler R. 9 (4).
Kiállítások: 18, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/5.
A második félidő közepéig tartott lépést vendégével a lelkes Makó, ekkor nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a csorvásiak, 4-5 gólos vezetésre tettek szert, amit a mérkőzés végéig megtartottak.