Tét nélküli meccs, ellentétes félidőkkel

Azok után, hogy a Vásárhelyi Kosársuli elleni párharcban biztosítani tudta jövő évi másodosztályú tagságát, gyakorlatilag immár tét nélkül játszhat a 912. helyek egyikéért a békési kosárlabdacsapat. Az MTK Törökbálint elleni idegenbeli első csata ellentétes félidő után dőlt el a vendéglátók javára. A párharc két győztes mérkőzésig tart.

MTK Törökbálint–Calle Pubfood Békés 78-61 (14-25, 20-19, 16-8, 28-9)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9–12. helyért. Budapest, 50 néző. Vezette: Földi, Major, Nepp.
Békés: Krisztics (13/6), Zrinyi (8/6), Nagy B., (22/6), Kertész (4/3), Koma (6). Csere: Gruda (6), Nagy Cs., Bánszki, Farkas, Balog G., Hajdu (2). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. Az MTK Törökbálint legjobb pontdobói: Bihari (26/3), Jakab (16).

Ott folytatta a Békés, ahol egy héttel korábban a Hódmezővásárhely ellen abbahagyta, precíz dobásokkal operálva, jól védekezve bizonytalanította el a törökbálintiakat és jelentős előnyre tett szert. A második negyedben kezdett felébredni a hazai együttes, de az első félidőt így is magabiztos játékkal és nagy előnnyel zárta a viharsarki együttes. A vendégek ebben az időszakban hatvanszázalékosan értékesítették a hárompontos kísérleteiket, míg az MTK mindössze kétszer volt távolról eredményes.
A második félidőben zónavédekezésre tért át az MTK és betörésekből igyekezett sokszor pontot szerezni, míg a látogatók már messze nem voltak olyan jók távolról, mint a mérkőzés első felében, mindössze egy hárompontos talált kosarat. A törökbálintiak szépen fokozatosan zárkóztak fel és az utolsó negyedben egyértelmű fölénybe kerülve nőttek ellenfelük fölé.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása 1:0 az MTK Törökbálint javára. Folytatás: május 9-én, szerdán 19.30 órakor a békéscsabai Evangélikus Gimnázium csarnokában.
Balog Vilmos: – Elismerésem az MTK-nak a második félidei jó játékához. Igyekszünk szerdán javítani.

Címlapon: A szerdai hazai fellépésre ki kell sütni valami hatásos taktikát