Tíz emberrel ennyire tellett Komlón

Komlói vereségével nehéz helyzetbe hozta önmagát a kiesés elkerüléséért harcoló méhkeréki NB III-as labdarúgócsapat. A határ mentiek dolgát nem könnyítette meg a „hatpontos” mérkőzésen, hogy egy véleményes kiállítás miatt már a 15. perctől kezdve 10 emberre fogyatkoztak. Ennek is tulajdonítható, hogy a házigazdák ezután igazolni tudták, hogy nem a véletlen műve volt az utóbbi hetek eredményessége.

Komlói BSK–Méhkeréki SE 5–2 (1–1)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Komló, 100 néző. Vezette: Szommer Attila (Varga Gábor, Tinnyei Zsolt).
Komló: Lackó – Ferencz, Németh T., Bolboaca A., Valkovics – Habi (Rein, 60.) – Németh, Szentes, Bölcsföldi (Mészáros, 73.), Tukerics – Horváth G. (Bíró, 46.). Játékos-edző: Bolboaca Augustin.
Méhkerék:
Patka – Komlósi, Wéber, Vincze, Kristóf – Krajcs (Repisky, 76.), Fülöp, Hajdu (Furár, 66.) – Kovács Gy. (Boros, 17.), Bondár, Sztojka. Edző: Bíró Róbert.
Gólszerző: Bölcsföldi (10., 63.), Németh (52.), Bíró Cs. (79.), Mészáros (92.), ill. Hajdú (13.), Fülöp (91.). Kiállítva: Vincze (15.).

A vendégek számára nem indult túl jól a mérkőzés, hiszen már a 10. percben a kapujukban táncolt a labda Bölcsföldi megmozdulása révén, 1–0. A válasz sem váratott sokáig, mert 3 minutával később Bondár jobb oldali beívelését Hajdu kapásból vágta a hálóba, 1–1. Nem tarthatott sokáig a vendégek öröme, mert két perccel később Vincze szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, amiért kiállították. Halmazati tételként 11-essel jöhetett a hazai gárda, de Ferencz lövését Patka bravúrral hárította. Ezt követően emberelőnyben nyomott a Komló, de újabb találat már nem esett a félidőben.
Nem így a szünet után, amikor az 53. percben Németh lépett ki a jobb összekötő helyéről és kissé kisodródva, 12 m-ről lőtt a hosszúba, 2–1. A 63. percben a nagy kedvvel játszó Bölcsföldi volt eredményes, aki ezúttal közelről talált be, 3–1. Ez a gól szemmel láthatólag megtörte a vendégeket. A komlóiak támadókedve a hajrában sem lankadt, a 79. percben a csereként beállt Bíró lőtt a kiszolgáltatott kapus mellett, 4–1. Már a túlórában jártunk amikor Fülöp tekert balról egy szögletet a hosszúba, 4–2. A középkezdés után is volt még válaszuk a házigazdáknak: Mészáros lépett ki középen és a kifutó Patka mellett elhúzva, az üres kapuba helyezett, 5–2.
Az erősen vitatható kiállítás hamar nehéz helyzetbe hozta a vendégeket, akik az első félidőben tízen is nagyot küzdöttek, de a szünet után nagy hibáikkal hozzájárultak a sereghajtó magabiztos sikeréhez.
Jók: Bölcsföldi, Németh, Szentes, Bíró, ill. Patka.
Bíró Róbert: – Ami itt ma történt, az szégyen, gyalázat.

O. I.

Címlapon: A méhkerékiek számára sem nem jött össze a sereghajtó otthonában. Fotó: Erdős Csaba