Tizenharmadszor is Szolnok

A vasárnap délutáni mérkőzés előtt egymás mögött állt a Szolnok és a Békéscsaba a labdarúgó NB II-ben, a Tisza-partiak egyetlen egységgel előzték meg a lila-fehéreket a 14. forduló rajtja előtt. Most már néggyel.

Békéscsaba 1912 Előre–Szolnoki MÁV FC 1–2 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, Kórház utca, 779 néző. Vezette: Németh Ádám (Berényi Ákos, Márkus Péter).
Békéscsaba: Ribánszki – Dlusztus, Szélpál N., Nagy S. (Urbin, 46.) – Pilán, Viczián, Nagy I., Király P. (Eszlátyi, 58.) – Szatmári, Birtalan B., Gránicz (Tóth D., 68.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Szolnok: Hrabina – Ágoston, Balogh M., Papp Sz., Lakatos Cs. (Horgosi, 58.) – Kenderes – Molnár R., Farkas A., Jasarevic (Pantovics, 72.) – Olasz D., Tóth L. (Angyal, 81.). Vezetőedző: Balogh Pál.
Sárga lap: Kenderes a 36., Szélpál az 55., Nagy I. a 78., Viczián a 80., Balogh M. 85., Olasz D. 86. percben.
Kiállítva: Viczián (második sárga lap után) a 89. percben.

A találkozó előtti percek kedves színfoltja volt, hogy a mindössze három esztendős Kovács Tomi végezhette el a kezdőrúgást – születésnapi ajándékként. Az apróság nagy tapsot kapott a zenés mérkőzés felvezetéseként (a szomszédos kolbász fesztiválról áramlott a bulizene).
A 45. percben Farkas Aurél igyekezett befordulni a kapu elé már a 16-oson belül, Nagy Sándor nem hagyta. Sőt, egy nagyot taszított a szolnoki középpályáson, aki nagyot esett, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt Tóth László a jobbra vetődő Ribánszki László mellett laposan a bal sarokba rúgta, 0–1.
A nagy kedvvel játszó Tóth László a 71. percben ismét bevette a békéscsabaiak kapuját, amivel már kétgólos előnyhöz juttatta csapatát, 0–2.
Három perccel később szépített a lila-fehér gárda, amikor a frissiben beállt Tóth Dániel közelről a kapuba bólintotta a labdát, 1–2.

Nagy rössel kezdett a házigazda, igyekezett minél hamarabb a vendégek kapuja elé kerülni. Ez gyakran sikerült is, az első félidőben szinte minden játékos próbálkozott egy-egy kapura tartó lövéssel, Birtalan többször is, de egyetlen egyszer sem találták el a keretet. Eközben a vendégek apró szabálytalanságokkal igyekeztek tördelni a játékot, sikerrel. A játékrész második felében már bátrabban kitámadt a Szolnok, egyre többet birtokolták a labdát, ekkor már sokszor a csabai térfélen folytak az akciók, sőt, két kísérletet tettek a kapura, de hasonló eredményre jutottak, mint a házigazdák. Már-már lefújta a játékvezető az első félidőt, amikor Nagy Sándor hibáját kihasználva büntetőből előnyhöz jutottak a Tisza-partiak.
A szünet után nagyobb lendülettel kezdtek a csapatok, mindkét oldalon alakultak ki helyzetek, ám a csabaiak sokáig pontosabbnak bizonyultak, akkor már akadt dolga a vendégek kapusának, Hrabina Alexnek. Ám mégis a Tisza-partiak értek el újabb gólt. Gyorsan jött a válasz a csereként beállt Tóth Dániel révén, ami alighanem megijesztette a szolnokiakat, féltették az addig elért eredményt, ezért újra keményebb belépőkkel igyekeztek megakadályozni a lila-fehérek rohamait. Bizony egyre gyakrabban villant a sárga lap, ami ugyancsak jelezte, hogy itt bizony éles küzdelem zajlik a pályán. Aztán jött a piros is, amit Viczián Ádám érdemelt ki, de ez már nem befolyásolta az eredményt, nyert a Szolnok, amely így az 1998 óta jegyzett 21 párharcból a maival együtt tizenhármat megnyert. Pedig a hosszabbításban még pontot menthetett volna az Előre, ám Szatmári a jobb kapufát találta telibe, onnan pattant vissza a labda a mezőnybe.
: Szélpál, Nagy I., Szatmári, Birtalan, ill. Tóth L., Olasz D., Balogh M., Papp Sz.

Boér Gábor: – Jól kezdtük a mérkőzést, de nem voltak igazi helyzeteink. A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék. A vereségért elsősorban a felelősség az enyém, de a csapat egyik-másik tagjából hiányzott ma valami. Az ellenfél erőszakosan, agresszíven futballozott, jól lassították a játékot.
Balogh Pál: – Kezdetben labdabirtoklásban a Békéscsaba volt a jobb, de az első félidő végére belejöttünk a mérkőzésbe. Hátul fegyelmezettek, masszívak voltunk. A békéscsabai gólt is jól reagáltuk le, a finisben is jól tartotta magát a csapat. Úgy tűnik, visszatértünk a régi kerékvágásba.