Tizenhatodikra csak összejött!

Zsinórban 15 sikertelenül megvívott bajnoki után a „kis Fradi” ellen tért vissza a győzelem öröme a Méhkeréki SE NB III-as labdarúgó-csapatának öltözőjébe. A határ menti együttes számára égetően szükség volt a vasárnapi három bajnoki pontra, a kiesés elkerüléséért folyó hátrányos versenyben, és ha nem is látványos játékkal, de a régi tűzzel ki is brusztolták a meccset.

Méhkeréki SE–Ferencvárosi TC II. 1–0 (0–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Méhkerék, 510 néző. Vezette: Borbás Bottyán Aurél (Mohos Mátyás Tamás, Minda Gábor).
Méhkerék: Patka – Komlósi, Vincze, Ruzsa Sz., Kristóf – Krajcs (Wéber, 78.), Fülöp, Hajdu – Kovács Gy. (Furár, 67.), Bondár (Boros, 87.), Sztojka. Edző: Bíró Róbert.
Ferencváros: Varga Á. – Kárász, Lipcsei K., Lakatos Cs., Kovács K. – Derekas, Gera D. – Adamecsek, Csernik (Lakatos I., 65.), Szántó G. (Takács, 69.) – Kundrák. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
Gólszerző: Fülöp (82. – 11-esből).

Eseménytelen mezőnyjátékot láthatott a szépszámú publikum, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben, hiszen egyik fél sem adta fel a hátsó biztonságot. A második félidőre megélénkült a hazai csapat, többet próbálkozott, már lehetőségeik is adódtak, a győztes gól előkészítéséhez azonban szerencsére is szükségük volt. A 82. percben Sztojka vette célba a „kis Fradi” kapuját, a labda egy védő kezéhez ért, amiért 11-es ítélt a játékvezető. A büntetőt Fülöp értékesítette, 1–0.
A motíváltabb és aktívabb hazai együttes a második félidei teljesítményével rászolgált a három pontra, és 15 sikertelenül megvívott mérkőzés után érezhette ismét a győzelem ízét.
Jók: Komlósi, Vincze, Fülöp, Sztojka, ill. Kárász, Kovács K.
Bíró Róbert: – Nagyon örülök a győzelemnek, úgy érzem, hogy a második félidei játékunk alapján megérdemeltük. Remélem, hogy a jövő héten ismét három ponttal gazdagodunk és így megmarad az esélyünk a bennmaradásra.
Kárász Krisztián, az FTC II. csapatkapitánya: – Eljöttünk Méhkerékre és szégyen ahogy játszottunk, no meg az is, hogy egy Ferencváros ki tud itt kapni. Nehéz helyzetben van az egész csapatunk, senki nem tudja, hogyan tovább.

Árgyelán Mihály

Címlapon: Újra örömünnepet varázsoltak a félezer szurkoló számára. Fotó: Erdős Csaba