Tobak Luca vezényelte a győzelmi kottát

Újabb bravúros idegenbeli győzelemmel folytatta a felzárkózást az élcsapatok mögé, az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Papp László tanítványai a tabellán addig azonos mutatókkal álló Szent István SE vendégeként nyertek küzdelmes meccset, így 3 pontra felzárkóztak az ötödik helyen álló Pénzügyőr mögé, amely jövő héten látogat a Viharsarokba.

Szent István SE–OXXO Energy Orosházi NKC 29–32 (16–17)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 50 néző. Vezette: Hardi Réka, Őri Erika.
Orosháza: Makai – Csajbók 1, Takács F. 2, Arsenijevics 5, TOBAK 8, Dancsó 5 (5), Antal 4. Csere: Biró (kapus), VÖRÖS 6, Molnár I. 1, SZÉKESI. Edző: Papp László. A Szent István SE legjobb góldobói: Bücs 6 (2), Szerző 6 (3).
Kiállítások: 0, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2.

A vasárnap kora délutáni találkozón hatos falas védekezéssel kezdtek a vendégek. A 7. percben 4–4 volt az állás, de a folytatásban is felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt szerezni. A 21. percben még 11–10-es fővárosi előnyt mutatott az eredményjelző, a félidő hajrájában azonban a végig nagy kedvvel, és gólerősen játszó Tobak vezérletével átvette a vezetést az ONKC, így a szünetre is vendégelőnnyel térhettek a csapatok.
Fordulás után az orosháziak irányították a játékot, Tobak mellett Vörös és Arsenijevics is gólokat lőtt, ennek jótékony hatásaként a 44. percben már három góllal vezetett a Békés megyei alakulat. Tovább fokozta a tempót az Orosháza, az 50. percre kialakult a legnagyobb különbség a két csapat között(28–23). A vendégek jól védekeztek, és támadásban is igyekeztek gólig játszani, a mérkőzés végére csak csökkenteni tudta hátrányát a hazai együttes.
A látottak alapján a két középcsapat találkozóján megérdemelten győztek a vendégek.
Papp László: – Ez már kezdett hasonlítani ahhoz, amit szeretnénk majd játszani.

Címlapon: Tobak Luca igazi vezére volt az orosháziaknak. Fotó: Tóth Emese