Több meglepő női eredmény született

Két hétvégi megyei párharc is jutott Békéscsabára, az NB II-es női kézilabda-bajnokság Keleti csoportja második fordulójában. A csorvásiak súlyos vereségbe futottak be az erre az évre megerősödő Gyulával szemben, a csabai fiatalok ellenben szoros meccsen otthon tartották mindkét pontot a Gyomaendrőddel szemben. Az Újkígyós és a Szarvas sem járt jobban, nekik két újonc gárda adta fel a leckét.

Újkígyós FISE–Szeged KKSE U22 2832 (1817)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Újkígyós,
100 néző. Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina.
Újkígyós: Domokos D. – Márton R. 3, Laurinyecz 4 (1), Márton B. 3, Rákóczi 3, Bakonyi 4, Vozár 1. Csere: Markó (kapus), Csomor 3, Szőllősi D. 6 (4), Leszkó 1, Almási. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. A Szeged legjobb góldobói: Stachó 9, Forrás 6.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2.
Az első félidőben jól állta a sarat az Újkígyós. Mindkét csapat nagy sebességgel játszott. A
második félidőben türelmesebb, taktikusabb játék volt látható, a 36. perctől egy 0–3-as szériával átvette a vezetést a Szeged, és onnan már nem tudott visszajönni a mérkőzésbe a Újkígyós.

Csorvási SK–Gyulasport 26–36 (12–17)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Molnár J., Szenteszki.
Csorvás: Mike – Réti 1, Popol G., Baráth Zs., Mitykó 4, Gajdács L. 4, Kurucz 7 (4). Csere: Gajdács N. (kapus), Sajben, Biró 3, Baráth B. 5, Ivanics 2, Petrovszki, Gömöri. Edző: Baráth Lajos.
Gyula:
BORSÓS 1 – Buzási 5, Csapó-Kovács 5, LUKOVICZKI 11 (5), Radnóti 1, PAP ZS. 6 (1), SZABÓ R. 5. Csere: Antal X., Varga M. (kapusok), Balázs, Rácz 1, Semjéni, Csiffáry 1, Boruzs, Gyepes. Edző: Barna Károly.
Kiállítások:
2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6.
A rutinosabb gyulaiak tűntek magabiztosabbnak, a 7. percben már 4 góllal is vezettek. A fiatal, alakuló csorvási csapat kapaszkodott (17. p.: 10–12), de hiányzott a játékából a megszokott kemény védekezés és persze az átlövés gólok. A szünetre 5 gólos vendégelőnnyel mentek a csapatok. A 2. félidőben még inkább kidomborodott a különbség a felek között (48. p.: 18–28) és a gyulai csapat megérdemelten jutott a két ponthoz.

Bácsalmási PVSESzarvasi NKK 36–27 (15–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Kelebia 70 néző. Vezette: Demus Mónika, Lengyel Vivien.
Szarvas:
Juhos – KOVÁCS B. 13 (5), Milyó 5 (1), Domokos 2, Molnár M. 3, Óvári 1, Bagi. Csere: Jani J., Juhos (kapusok), Ábrahám, Kiszel 1, Molnár V., Tasgyik 2, Nyerges, Majoros. Edző: Száva Flórián. A Bácsalmás legjobb góldobói: Rothpflug Sanela 16 (5), Csordás 7.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 8/6.
Az első félidőben felváltva estek a gólok, jelentősebb előnyt egyik gárda sem tudott felmutatni. Szünet után támadásaiban
valamivel hatékonyabb lett a Körös-parti együttes és a 40. percre 19–19-re alakította az eredményt. Ez a lendület azonban alább hagyott és a vendéglátók egy kilences gólszériát bemutatva eldöntötték a találkozót. A szarvasiak vesztét a sok kidolgozatlanul elpufogtatott dobás, és a második félidő bizonyos szakaszaiban széteső védekezés okozta eset, ezen kívül a hazaiak gólerős szerb játékosaival is meggyűlt a bajuk.

Békéscsabai Előre NKSE U21–Gyomaendrődi NKSE 2927 (1513)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 50 néző. Vezette: Feind, Kathi.
Békéscsaba: Csizmadia – Kukely K. 5, Dombi K. 4, Kéri 3 (1), Baranka 1, Ekker G. 6 (1), Török Cs. 3 (2). Csere: Márk (kapus), Török F. 2, Tokaji, Zsibrita, Vozár M., Marik 3 (2), Vámos, Egeresi, Kukely A. 2 (1). Edző: Szabó Károly.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 4, Gyuricza 4, Farkasinszki Z. 1, Fekécs 3, Szűcs 4 (1), Farkasinszki M. 5. Cs
ere: Labát (kapus), Baráth K. 6 (2), Fülöp, Ács, Gellai, Kereki, Kövesi, Urbán, Werle. Edző: Lakatos Tibor.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 6/3.
Mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe. Az
első félidőben 4-5 gólos előnyre tett szert a Békéscsaba, de mindig felzárkózott a Gyomaendrőd. A 40. percben ismét meglépett a Csaba (20–16), de a vendég nem adta fel és az 54. percben egy gólra megközelítette a Csabát. Izgalmas véghajrá következett, az Előre ismét elhúzott négy góllal, amiből kettőt sikerült megtartania. Jó mérkőzésen, nagy küzdelemben dőlt el a két pont sorsa.