Tóth Dániel csukafejese döntött

A tartalék együttesek vasárnapi csatájában értékes győzelmet aratott a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgócsapata. A lila-fehérek egy szabadrúgás utáni szemfüles találattal szereztek vezetést közvetlenül a szünet előtt, és ezt megőrizték a második félidő során is a mezőnyfölényt kiharcoló, de a kapu előtt határozatlan Fradi ellen.

Békéscsaba 1912 Előre II.–Ferencvárosi TC II. 1–0 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 230 néző. Vezette: Borbás Bottyán Aurél (Minda Gábor, Mohos Mátyás Tamás).
Békéscsaba: Máthé – Láza, Szélpál, Babinyecz, Zahorán – Zelenyánszki – Mácsai (Bozsó, 77.), Beszterczei, Kálmán, Kun – Tóth D. Edző: Szenti Zoltán.
Ferencváros: Varga Á. – Kovács K. (Takács, 71.), Lipcsei K., Szpirulisz, Szabó N. – Cseszlai (Pergel, 56.), Gőbölös, Kundrák – Csernák (Szántó G., 66.) – Adamcsek, Lakatos I. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
Gólszerző: Tóth D. (45+1.). Kiállítva: Lipcsei K. (78.).

Az első félidőben a vendégek kezdeményeztek valamivel többet, Máthé kapusnak két-három bravúrt is be kellett mutatnia, hogy megőrizze csapatát a góltól. Már-már mindenki a szünetet várta, amikor vezetést szerzett a Békéscsaba. Kálmán 35 méterről végzett el egy szabadrúgást, amit Varga Ádám bravúrral kiütött, a labda azonban Tóth Dániel felé került, aki látványos csukafejessel helyezte el azt a kapuba, 1–0.
A második félidőben sem változott jelentősen a játék képe. A Fradi támadott többet, azonban a Csaba volt veszélyesebb, gólt azonban már nem láthatott többet a publikum. A hazaiak „ikszes” meccsen tudták begyűjteni a három bajnoki pontot, ezzel jelentősen javítottak pozíciójukon és a bennmaradásért folytatott versenyben.
Jók: Tóth D. (a mezőny legjobbja), Máthé, Szélpál, Kálmán, Zelenyánszki, Beszterczei, ill. Gőbölös, Adamcsek, Kundrák, Szpirulisz.
Szenti Zoltán: – Inkább nagy küzdelmet, mintsem magas színvonalat hozott a mérkőzés. A látottak alapján megérdemeltük a három pontot.

P. J.

Címlapon: A feketemezes ferencvárosiak dominálták a meccset, de a kapu előtt nem volt szerencséjük. Fotó: elore1912.hu