Tótka Sándor világbajnoki ezüstérmes

Tótka Sándor ezüstérmet nyert párosban a csehországi Racicében zajló kajak-kenu világbajnokságon. Az újpesti színekben versenyző gyomaendrődi kajakos  az 500 méteres távon férfi kettes hajóban Nádas Bencével ért célba másodikként. Mindketten érdekeltek voltak a magyar négyesben is, amely némi meglepetésre nem jutott fináléba.

Az 500 méteres kajakpárosok versenyében a plovdivi Eb-n aranyérmes Nádas Bence és Tótka Sándor remekül rajtolt, féltávnál második volt a spanyolok mögött, és a hajrát is jól bírta. A rivális sem fáradt el azonban az utolsó métereken, így a magyaroknak ezúttal az ezüst jutott.
– Érmet szerettünk volna nyerni és azért jöttünk, hogy menjünk egy tökéletes pályát. Ez sikerült, úgyhogy maximálisan elégedettek vagyunk, mert egy centivel vagy tizedmásodperccel sem tudtunk volna gyorsabban kajakozni – nyilatkozott az MTI-nek Tótka Sándor, az UTE 23 éves kajakosa.

Címlapon: A világbajnoki ezüstérmes páros. MTI fotó: Kovács Tamás