Tótka Sándorék alkalmi párosa kivágta a rezet

Megyei érdekeltségű döntőket is rendeztek szombaton Szegeden, a Maty-éri versenypályán zajló kajak-kenusok első Európa- és világbajnoki válogatóján. A békésszentandrási Bodnyi Dóra délelőtt és délután is érdekelt volt, a gyomaendrődi Tótka Sándor és a szarvasi Bogár Gábor pedig csak a nap második felében ült hajóba.

A délelőtti K-2 500 méteres női számot a Takács Tamara, Vad Ninetta duó nyerte, a szolnoki színekben versenyző Bodonyi Dóra harmadikként ért célba a honvédos Hagymási Ritával. A férfi kajak kettesek 500 méteres döntőjét az újpesti Tótka Sándor és a szegedi Nádas Bence párosa nyerte rendkívül magabiztosan, a szolnoki Bogár Gábor és a dunafüredi Noé Zsombor előtt.
– Az én esetemben már nem sprinterről, inkább ötszázas versenyzőnkről beszélhetünk, Bence pedig ezer méterről lépdel visszafelé, vagyis mondhatjuk, hogy a mi utunk egy köztes ponton, ötszáz méteren találkozott – mondta Tótka Sándor a frissiben összeült kettős sikere kapcsán.
A női kajakpárosoknál 1000 méteren Farkasdi Ramóna és Medveczky Erika ért elsőként a célba, Bodonyi Dóra a multis Mihalik Sárával második helyen végzett.

Címlapon: A férfi párosok 500 méteres eredményhirdetése Bogár Gáborral (bal szélen) és Tótka Sándorral (balról a harmadik). Fotó: Kajakkenusport.hu