Tovább menetel a Köröstarcsa

A Köröstarcsa hazai pályán, a Jamina, az Orosháza és a Szarvas idegenben harcolta ki a továbbjutást a labdarúgó Békés Megyei Kupa szerdai negyeddöntőjében. A sorozat elődöntőinek párosítását az április 24-i békéscsabai értekezleten sorsolják ki.

A szerdai játéknap legnagyobb bravúrja kétségtelenül az egyke megye-hármas alakulat nevéhez kötődik, amely a Békéscsabai MÁV után egy újabb másodosztályú élcsapatot győzött le vesztett helyzetből. Az első találatot az okányiak jegyezték, azonban erre a második félidő derekáig három válasz is érkezett a házigazdák részéről, Puporka Elemér pedig már csak keretbe tudta foglalni a találkozót a legvégén.
Egy gyors találattal Gádoroson is a hazai gárda jutott előnyhöz, azonban az orosháziak negyedórán belül egalizáltak, a játékrész hajrájában pedig háromszor is mattolták a hazaiak kapusát, ezzel gyakorlatilag a szünetig eldöntötték a továbbjutás sorsát. A második félidőben Simon Róbert vezérletével azért még nyomatékosították az osztálykülönbséget…
Mezőkovácsházán is érvényesült a papírforma azzal, hogy az I. osztályban élcsapatnak számító Szarvas két vállra fektette a házigazdákat. Pedig az első félidő alapján a látogatóknak nem sok illúziójuk lehetett a továbbjutást illetően, hiszen két szép találattal magabiztos előnyre tett szert a megye-kettes Déli csoport újdonsült bajnoka. Szünet után még egy darabig kitartott a lendülete, azután viszont egyre inkább fölé kerekedett a frissebbnek tűnő Szarvas, amely a hajrában maga javára fordította a mérkőzést.
Az egyetlen helyszín Szeghalom volt, ahol a rendes játékidőben nem láthattak gólt a nézők. A tartalékos hazaiak elkeseredetten, de kellő átütőerő nélkül támadták végig a találkozót, így a jaminaiak eredményesen védekezték ki a 90 percet, ezért büntetők döntöttek a továbbjutásról. A 11-es pontról elvégzett rúgásokból a házigazdák kettőt is elhibáztak, míg a csabaiak valamennyit értékesítették, ezzel ők kerültek a legjobb négy közé.

Eredmények: Köröstarcsa KSK–Okány KSK 3–2 (1–1), gól: Mészáros (40. – 11-esből), Szivák (52.), Gyebnár (70.), ill. Puporka (18., 89.). Gádoros SE–Orosházi MTK-ULE 1913 1–6 (1–4), gól: ásztor (4.), ill. Szabó Á. (18.), Péli (34.), Simon R. (39., 44., 66.), Sindel (67.). Mezőkovácsházi TE–Szarvasi FC 2–4 (2–0), gól: Mittnacht (32.), Matúz T. (41.), ill. Piti (58. – 11-esből, 73.), Klimaj (77.), Furár (85.). Szeghalmi FC–Jamina SE 0–0 – büntetőkkel: 2–4.

Címlapon: A mezőkovácsházi meccsen Matúz Tamás (labdával) és Klimaj Zoltán is gólt szerzett. Fotó: Berka István Jr.