Tovább romlottak a Gyula bennmaradási esélyei

Elmaradt a gyulai együttes bravúrja: az NB III-as labdarúgó-bajnokság 4. helyén végző Dunaújváros magabiztos játékkal vittel el mindhárom pontot a fürdővárosból. A hazaiak tehát nem javítottak szorult helyzetükön, de matematikailag maradt még reményük a bent maradásra, igaz a forduló vasárnapi történései ez könnyen felülírhatják.

Várfürdő-Gyulai Termál FC–Dunaújváros PASE 1–3 (0–2)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Gyula, 150 néző. Vezette: Veizer Roland (Kövér Tamás, Szabó Ferenc Szilárd).
Gyula: Harman (Krnács, 46.) – Sipos, Szántó (Lipták, 46.), Szabó Cs., Pilán – Styecz, Zámbori, Czirok, Nagy G. – Okos (Máruska, 77.), Balogh M. Csere: Krnács, Lipták, Máruska, Hrabovszki, Erdős, Burai, Tövisháti. Edző: Szentléleki Béla.
Dunaújváros: Vaszócsik – Csendes, Farkas V., Blatt, Kercsó – Dorogi (Ablonczy, 58.), Dobos Á., Király (Tóth Á., 87.) – Pölöskei, Tóth T. (Molnár, 88.), Szepessy. Vezetőedző: Dobos Barna.
Gólszerző: Okos (46.), ill. Tóth T. (10.), Dobos Á. (42.), Szepessy (86.).

Gyors góllal kezdtek a vendégek. A 10. percben egy szabadrúgást csúsztattak meg közelről, amit Harman még bravúrral kiütött, a labda azonban a hosszú kapufánál helyezkedő Tóth T. elé került, aki a kapu torkából nem hibázott, 0–1. A mezőnyben ezt követően felnőttek a feladathoz a hazaiak, de a kapu előterében elfogyott a tudományuk. A 42. percben pedig tovább növelte előnyét az Újváros, miután Dobos Á. jobbról az oldalvonal közeléből, 25 méterről talált be egy szabadrúgásból, a labda Harman kapus hathatós közreműködésével jutott túl a gólvonalon, 0–2.
Közvetlenül a második félidei kezdőrúgást követően visszatértek a gyulai remények. Styecz cselezte be magát a kapu elé, kétszer is kipattant a lövése a kapusról, másodszor Okos elé, aki 6 méterről bebelsőzte azt a hálóba, 1–2. Próbáltak mindent egylapra feltenni a hazaiak az egyenlítés érdekében, de az újabb találat nem akart megszületni, a hajrában pedig a vendégek végleg döntésre vitték. A 86. percben Tóth Tibort ugratták ki, aki még a kapufára emelt, a kipattanót azonban Szepessyt elhelyezte a kapuba, 1–3.
Minden egyes pont jól jött volna a fürdővárosiaknak, de a hátul elkövetett egyéni hibák megpecsételték a sorsukat, s könnyen lehet, hogy nem csak erre a mérkőzésre szól majd a bűnhődés!
Jók: Okos, Sipos, Szabó Cs., Balogh M., ill. Tóth T., Dobos Á., Vaszócsik.
Szentléleki Béla:–Mérhetetlenül el vagyok keseredve, minden tőlünk telhetőt megtettünk, remélem marad esélyünk az utolsó fordulóra.

Vincze Gyula

Címlapon: Okos István találata megcsillantotta a Gyula pontszerzési reményeit. Fotó: Nagy Marcell