Tovább tart a Csorvás és a Gyomaendrőd külön versenye

Három megyei párharc is szerepelt az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi 9. fordulója programjában. A Szarvas és a Csorvás meggyőző különbséggel múlta felül a Szeghalmot, illetve az Újkígyóst, a megyeszékhelyről azonban kiélezett csatában vitték el a pontokat a gyulaiak, míg a dobogón tanyázó gyomaendrődieknek az abonyi kirándulás nem jelentett különösebb gondot. Utóbbi alakulat a Csorvással vív külön versenyt a még kiadó harmadik helyért.

Abonyi KC–Gyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő 23–39 (10–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Abony, 50 néző. Vezette: Kozma, Panyi.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 3, Farkasinszki Z. 7, Mag 6 (1), Fekécs, Szűcs 7, Nagy B. 6 (1). Cs.: Baráth 3, Gyuricza, Németh 7. Edző: Lakatos Tibor. Az Abony legjobb góldobói: Molnár K. 5,Dudás 5.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2.
Nagy kedvvel játszva nagy győzelmet aratott a Gyomaendrőd, amelynek ezúttal nem volt egyetlen gyenge pontja sem.

Csorvási SK–Újkígyós FISE 36–28 (18–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Csige, Körmendi.
Csorvás: Mike – Ivanics-Gyemó, Gajdács L., Madar 5, Valaczkai I. 2 (1), BIRÓ 7, KURUCZ 5. Csere: Gajdács N. (kapus), Major 2, Kecskeméti 5 (5), SAJBEN 6, Greksza 1, Réti 3, Mitykó, Samu. Edző: Baráth Lajos.
Újkígyós: Markó – LIPTÁK 7, BAKONYI 8, Rákóczi 1, LESZKÓ 3, Markos 6 (3), Márton R. 2. Csere: Domokos R. (kapus), Almási 1, Csomor, Bodor. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3.
Az első félidőben a hazai csapatot megzavarta a vendég újkígyósi együttes gyors játéka, de a szünet után már érvényesült a csorvásiak nagyobb tudása. A győzelmük teljesen megérdemelt.

Békéscsabai ENKSE U21–Gyulasport 30–31 (13–18)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 80 néző. Vezette: Molnár J., Szenteszki.
Békéscsaba: Horvát – Benkő 3, Laurinyecz 4, Szöllősi 3 (3), DOMBI 4, EKKER 5, Török 2. Csere: Márk (kapus), Milyó 3, Pap 1, Predescu 2 (1), Tokai, Vozár, Kazi, Hős 3, Kánya. Edző: Szabó Károly.
Gyula: Borsós – Nagy C., Asztalos 3, Radnóti 4, Rácz 2, Csapó 7 (4), Buzási 7. Csere: Nagy B. (kapus), Jámbor, Nagy N. 5, Szőke, Nagy I. 1, Komlósi, Szabó L. 1, Csiffáry 1, Boruzs. Edző: Barna Károly.
Kiállítások: 12, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5.
Az előző napi mérkőzéssel a lábukban álltak ki a békéscsabaiak, ami meglátszódott a teljesítményükön. Amikor átesett a csapat a holtponton, 13–20 után sikerült felzárkózniuk és szorossá tenniük a mérkőzést. Izgalmas véghajrában az utolsó másodpercekben dőlt el a pontok sorsa.

Szeghalmi NKC–Szarvasi NKK 28–39 (16–23)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 70 néző. Vezette: Hirth, Tárnyik.
Szeghalom: Varga T. – Szabó V., DOMOKOS K. 11, TÖMÖSKÖZI 6, Székely 2, Forrás 3, Nagy Á. Csere: Balogh P. (kapus), Szabó D. 1, Oláh T., Gyűrű P. 1, Petri 2, Szántó, Fábián, Gyűrű V. 2. Játékos-edző: Varga Emese, Sáfián Ágnes.
Szarvas: Juhos – Kovács B. 6, BALOGH V. 10, RAFFAI-SUCH 8 (1), Szőke 4, HAJDU 7, Bagi 3. Csere: KASIK, Pillár (kapus), Ábrahám, Gábor 1, Semjéni, Mester, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.
A védekezésre kevesebb hangsúlyt fektettek a csapatok, hullottak a gólok. A házigazdák igyekeztek lassítani a játékot, ezzel kizökkenteni a látogatókat, akik megnyugtató fórral térhettek pihenőre. A második félidőben sokáig felváltva estek a találatok, az 50. perctől azonban tovább nőtt a különbség.