Tovább tart a gyarmati mágia

Zsinórban aratott nyolcadik győzelmével megerősítette vezető pozícióját az NB III-as labdarúgó-bajnokság Keleti csoportja élén a Füzesgyarmati SK csapata. A sárrétiek Tállyán diadalmaskodtak kényszerű okokból némileg felforgatott védelemmel, és mivel a közvetlen riválisaik nem tudtak nyerni, így immár 2 pontnyi előnnyel vezetik a tabellát a Jászberény előtt.

Tállya KSE–Füzesgyarmati SK 12 (01)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Tállya,
140 néző. Vezette: Horváth Máté (Kovács Brankó, Kövér Tamás).
Tállya:
Tarr – Bihari (Toldi, 46.), Minczér (Németh, 32.), Csicsvári, Fenyőfalvi – Ohár, Szegedi – Kelemen, Sárosi (Ondó, 64.), Bocsi – Potyka. Edző: Uray Attila.
Füzesgyarmat: Fildan – Achim S., Vincze, Raducu, Fejes – Villand – Székely, Máriusz, Kis Sz. (Katona Gy., 64.), Pataki (Bajnók, 85.) – Popescu (Lukács, 70.). Szakmai koordinátor: Boros Tibor. Vezetőedző: Csillag László.
Gólszerző: Ohár (55.), ill. Máriusz (40., 61.). Kiállítva: Kelemen (71.).

Az első pár perc után alább hagyott a gyarmatiak kezdeti lendülete és szokatlan módon sok egyéni technikai hibát vétettek a vendégek. Meglátszott, hogy régen játszott már a piros-fehér együttes két belső védővel, akadtak helyezkedésbeli problémák, de igazi helyzetet így sem tudott kidolgozni a Tállya. A vendégek támadásaiban sem volt erő, a támadó szekcióban egyedül Máriusz játéka volt dicsérhető, akinek a félidő hajrájában egy lekészítés után 22 méterről sikerült átlőnie a védelmet. Ez a jelenet volt a félidő legszebb momentuma, ami gólt is eredményezett.
Szünet után már egy fokkal jobban játszott a Gyarmat, de így is elmaradt az korábbi hetek teljesítményétől. Egy bedobás utáni labdavesztést követően egalizáltak a hazaiak az 55. percben. Ohár Román egy 25 méterről megítélt szabadrúgást tekert védhetetlenül a jobb sarokba, 1–1. A vendégek szerencséjére Máriusz továbbra is nagy kedvvel játszott és a 61. percben lekopírozta előző gólját, 1–2. A vendégek több cserével próbálták élénkíteni a támadójátékukat. Ekkor már többször sikerült a védelem mögé kerülniük, de csak kapufáig jutottak. Rontotta hazaiak esélyeit, hogy a szitkozódó Kelement a 71. percben kiállította a játékvezető, mégis a végén közel jártak az egyenlítéshez. A 93. percben Raducu rúgott luftot a saját kapuja előtt, a középre passzolt labdát Szilágyi sodorta a gyarmatiak kapujába. Szerencsére csak néhány pillanatra tűntek veszve a pontok, amikor a játékvezető középre mutatott, mert a jobb szögben álló asszisztens jelzésére kezezés miatt néhány másodpercnyi konzultációt követően, visszavonta a találatot. Ezzel pedig a nyolcadik győzelmét aratta az FSK.
Jó: Fenyőfalvi, Ohár, Szegedi, Bocsi, Potyka, ill. Máriusz (a mezőny legjobbja), Vincze, Villand.
Uray Attila: – A döntetlenre rászolgáltunk volna, de a játékvezető megfosztott minket egy szabályos góltól, de minden játékosunkkal maximálisan elégedett vagyok.
Boros Tibor:Az előzmények miatt nem számítottam magas színvonalú játékra, de annál koncentráltabb teljesítményt vártam. Most ezt sem kaptam vissza, pozitívum viszont, hogy ilyen gyenge teljesítménnyel is be tudtunk darálni egy masszív csapatot, ami a korábbiakban nem volt ránk jellemző. Nagyon remélem, hogy jövő héten is ugyanolyan nyugodt körülmények között tudunk dolgozni, mint az előző években!

Dr. Kincses László

Címlapon: A gyarmatiak elmaradtak a korábbi hetek teljesítményétől Tállyán, de így is hazahozták az értékes három pontot. Fotó: Erdős Csaba