Tovább tart a külön verseny az élen

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában tovább futja külön versenyét a bajnok Szarvas és a tavalyi ezüstérmes Algyő. A Körös-partiak nehezebben vették az aktuális ellenfelet, ami a gyomaendrődiek dicséretül szolgál. A negyedik hétre eső másik megyei derbit is a hazai gárda nyerte Gyulán. Nagy különbséggel győztek a csabai fiatalok, Szeghalmon viszont a makóiak élvezték a „hazai pálya” előnyeit.

Gyulasport–Újkígyós FISE 36–27 (15–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 150 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző Zs.
Gyula: BORSÓS – Nagy N., Nagy I., Radnóti 4, Csapó 4 (2), BUZÁSI 6, Nagy C. 5 (2). Csere: Nagy B. (kapus), Rácz 2, Szőke D. 1 (1), Komlósi, SZABÓ L. 7, ASZTALOS 4, Gyepes, CSIFFÁRY 3, Boruzs. Edző: Barna Károly.
Újkígyós: Markó – Bánfi 1, Bakonyi 1, Márton B. 4, Rákóczi 1, MARKOS 15 (13), Márton R. 2. Csere: Almási, Csatlós M., Csomor 1, Leszkó, Lipták 2, Zubán, Aradszki. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 13/13.
A gyulaiak kemény védekezésből, gyors támadásokat vezetve múlták felül a jó játékerőt képviselő újkígyósiakat.

Szarvasi NKC–Gyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő 25–20 (16–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 80 néző. Vezette: Hirth, Tárnyik.
Szarvas: Kasik – Bagi 1, Hajdu 1, Szabó T. 3 (1), Raffai-Such 10 (5), Balogh V. 4, Kovács B. 5. Csere: Juhos, Pillár (kapusok), Ábrahám, Semjéni, Szőke 1, Mester, Trnyik, Tasgyik. Edző: Száva Flórián.
Gyomaendrőd: BOTOS – Nagy B., Szűcs 5, Mag 3 (2), Fekécs 1, Dinya 2, Urbán. Csere: Baráth 4 (1), Farkasinszki, Gyuricza 1, Németh 3, Fülöp, Kruchió, Tari, Frolyó. Edző: Lakatos Tibor.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3.
Az elején a vendégek tűntek motiváltabbnak (9. p.: 3–5), de azután bemelegedett a szarvasi gépezet, és 10 percnyi játékkal 106-ra fordítottak. A továbbiakban felváltva estek a gólok, és főként a kapusok jeleskedtek. A pihenő után a vendégek emberfogással próbálkoztak. Előbb Raffai-Suchot, majd Baloghot is szorosan követték, és ezzel szemben nem találta az ellenszert a Szarvas. A látogatók közben faragtak is a hátrányukból, a 40. percre 18–15-re jöttek fel. Száva edző igyekezett felrázni csapatát, de ez csak részben sikerült. A játékot ügyesen lassító vendégek elérték céljukat, hiszen a második félidőt megnyerve, kis különbségű vereséggel zárták az összecsapást.

Békéscsabai ENKSE U21–Abony KC 35–21 (20–9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Major, Szűcs.
Békéscsaba II.: HORVÁT – BENKŐ 8, Laurinyecz 2, Hős 3, Tokaji, EKKER 5, TÖRÖK 4. Csere: Márk (kapus), Láza 4, Szöllősi 3 (1), Turák, Predescu 2, Vozár M. 3, Kéri, Vámos, Nagy R. 1. Edző: Szabó Károly. Az Abony legjobb góldobói: Ács 7.
Kiállítások: 2, ill. 0 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4.
Kiváló védő- és kapusteljesítmény eredményeképpen gyors kontrákkal hamar nagy előnyre tett szert a Békéscsaba, különösen az első félidőben volt nyomasztó a hazaiak fölénye.

Szeghalmi NKC–Makói KC 21–31 (10–18)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 70 néző. Vezette: Dáné Rita, Komáromi Tünde Éva.
Szeghalom: Balogh P. – Sáfián 5, Forrás 6 (1), Varga E. 6, Domokos 2 (2), Szabó V. 2, Hanák. Csere: Székely, Szabó D., Oláh, Gyűrű, Nagy Á. 1 (1), Fábián. Játékos edző: Varga Emese, Sáfián Ágnes. A Makó legjobb góldobói: Draxler D. 7, Debreczeni 5.
Kiállítások: 22, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/6.
A játékvezetői „ámokfutáshoz” jobban alkalmazkodó vendégek, dicséretesen használták ki a hat-három elleni szituációkat.

Korábban lejátszották:
FKSE-Algyő–Csorvási SK 26–20 (12–7)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Algyő, 80 néző. Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina.
Csorvás: Csorvás: Gajdács N. – Sajben, Madar 2, MAJOR 6, Réti 3, Biró 1, Nagy A. 2. Csere: ZSIGA (kapus), Samu 3, Baráth Zs., Kecskeméti 3 (2), Valaczkai I., Mitykó, Petrovszki, Gajdács L., Kurucz. Mb. edző: Ivanics-Gyemó Anita. Az Algyő legjobb góldobói: Velky 7, Draxler O. 6.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/2.