Tovább várat a tarcsai pontszerzés

Jobb hetet is elkönyveltek már az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában szereplő megyei együttesek, mint a legutóbbi játéknapon. A négy viharsarki gárda közül csupán a Békéscsabai BDSK ponttára gyarapodott, amely a Köröstarcsa elleni derbit nyerte meg idegenben. A szintén vendégségben játszó másik csabai alakulat nem bírt a túlerővel Kiskunfélegyházán, a Kondoros pedig saját maga dolgát lehetetlenítette el a Makó elleni gyenge játékával.

Kondorosi KK–Makói KC 20–30 (5–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 100 néző. Vezette: Horváth Z., Simó.
Kondoros: Gyurcsán – Tóth G. 3, Raffai 5 (2), Kerekes 2, KASNYIK V. 3, Kósa, Zahorecz 1. Csere: Mezei (kapus), Szpisják, Sztrehovszki 1, Krajcsovicz, NAGY J. 3, Zubor 2, Kasnyik T. Játékos-edző: Nagy József. A Makó Iegjobb góldobói: Endrei 8, Szilágyi 7.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1.
Rossz napot fogott ki a hazai csapat, senkinek nem ment igazán a játék. Hamar elengedte az ellenfelét, és később sem sikerült fordítania az eredményen.
Az első félidőben nagyon nehezen szereztek gólokat a kondorosiak, mert a makói kapus rendre megakadályozta őket ebben. A be nem fejezett támadásokból rendre gyors indítással válaszoltak a vendégek és hamar nagyarányú vezetésre tettek szert. A második félidő elején tovább nőtt a tekintélyes különbség, de az utolsó negyedóra már a hazaiaké volt és sikerült elfogadhatóbbá tenniük a végeredményt.

Köröstarcsai KSK–Békéscsabai BDSK 24–27 (11–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 120 néző. Vezette: Hirth, Tárnyik.

Köröstarcsa: KISS N. – Molnár K. 3, BORBÉLY 5, POLGÁR T. 8, NOVÁK 5, Lőrinczi 3, Szatmári M. Csere: Földesi (kapus), Mészáros, Puskás, Bánfi, Molnár B. Edző: Molnár Zoltán.

Békéscsaba: VLCSKÓ B. – Fazekas 5 (1), Márton 4, Vörös 1, Vlcskó K. 2, Felczán 4, Farkas B. 4. Csere: Tóth P., Csörgő (kapusok), CSONKI 6 (6), KOVÁCS B. 1, SKALICZKI, Nemesi, Osgyán, Kucsera. Edző: Labos Tibor.
Kiállítások: 12 perc + Szatmári kizárva, ill. 14 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 9/7.
Mindkét csapat számára nagyon fontos volt a két pont megszerzése. A tétnek megfelelően nagy vehemenciával estek egymásnak a csapatok. A hazaiak dobták az első gólt, de ekkor vezettek utoljára. Kezdettől a végéig nagy harc folyt a pályán, fej-fej mellett haladtak a felek. A szünetig megszerzett háromgólos előnyt a vendégek és a játékvezetők is rutinosan őrizték meg a második félidőben. Az összeszokottabb, kevesebbet hibázó, a sípmestereknek is szimpatikusabb vendégek értékes pontokat szereztek.

Kiskunfélegyházi HTK–Békéscsabai DKSE 27–24 (13–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunfélegyháza, 70 néző. Vezette: Juhász, Szilágyi G.
Békéscsaba: SZTANCSIK – Kéri 3, Felföldi 6 (2), Balogh J. 3, BALÁZS 5, Bak 2, Karács 3. Csere: Rákóczi (kapus), Almási, Masa, Mohácsi, Molnár G., Szilágyi, Kiss S., NAGY Á. G. 2. Edző: Vólent János. A Kiskunfélegyháza legjobb góldobói: Bagdi 6 (6), Miksi 5, Savanya 5, Szélpál 5.
Kiállítások: 4, ill. 18 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2.
Az első félidőben kiválóan játszott a csabai csapat, amely támadásban és védekezésben is jeleskedett, ennek megfelelően végig a hazaiak előtt járt. A félidő lefújása előtt már öt gól is volt az előnye (10–15), a félegyháziak csak a szünet előtt kozmetikáztak.
A folytatásban is megmaradt a vendégek lendülete, az 51. percig tudták tartani állásaikat a túlerővel szemben. A házigazdák a játékvezetők jóindulatát élvezve a végjátékban fordították maguk javára a mérkőzést, kihasználva a folyamatos emberelőnyüket, és a megkapott hat büntetőt.