Továbbjutást ért az orosházi bravúr

Sikerrel vette a Magyar Kupa 3. fordulóját az Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabdacsapata, amely egygólos győzelmet aratott Dabason, ezzel sikerült visszavágnia a házigazdáknak, a szombati hazai bajnoki verségért.

Dabasi KC–Orosházi FKSE-Linamar 26–27 (13–14)
Magyar Kupa férfi kézilabda- mérkőzés. Dabas, 250 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
Dabas: Kovács P. – Pocsaji 4 (2), Petrovski 1, Szeitl, Hajdú T. 3, Halász 3, Zakics 1. Csere: Slachta 3, Bakos, Szimovics 3, LÓKODI 4, Lepsényi, ORSZÁGH 4. Vezetőedző: Tomori Győző.
Orosháza: Szabó L. – Pásztor M., Ferenczi 1, Srsen, Milas 5 (1), ANTAL 5, Németh L. 2. Csere: Herjeczki (kapus), Radojevics 2, MARKOSKI 5, KNEZEVICS 6, Németh G., Gyene 1. Vezetőedző: Buday Dániel.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.

A szerda esti találkozón idegesen kezdtek a csapatok, felváltva estek a gólok, a 10. percben 3–3 volt az állás. A folytatásban erősítettek a vendégek, és a 20. percben már három góllal vezettek (6–9). A hazaiak nem adták fel, és fokozatosan felzárkóztak, így a szünetben egy gólos orosházi előnyt mutatott az eredményjelző.. Fordulás után ismét a vendégek kezdtek jobban, és a 40. percben 19–16-ra vezettek. Felváltva estek a gólok, a házigazdák megkezdték a felzárkózást, és az 50. percben két gólra felzárkóztak (20–22). Izgalmasan alakult a hajrá, a dabasiak egy gólra feljöttek (25–26), de a végén az orosháziak megőrizték az előnyt.
A látottak alapján, a végig küzdelmes mérkőzésen, a néhány jó egyéni teljesítményt felvonultató, és a lefújásig fegyelmezetten kézilabdázó orosháziak megérdemelten nyertek, és jutottak tovább a Magyar Kupában. Győzelmükkel a vendégek visszavágtak a szombati orosházi bajnoki vereségért.
Buday Dániel:
– Javítottunk a hibáinkon, értékes győzelmet arattunk, és örülünk a továbbjutásnak.

Címlapon: Ivan Milas elemében volt Dabason, ötször vette be a házigazdák kapuját. Fotó: Rajki Judit