Továbbra is béklyóban az orosházi lányok

A Szent István SE és a Nyíradony után egy újabb aranyesélyes távozott két ponttal Orosházáról, az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 19. játéknapján. A tavasszal önmaga béklyójában veszteglő ONKC ezúttal csak a mérkőzés első harmadában tudta tartani a lépést a tabella második helyén álló Göddel, a folytatásban már az eredmény után futott.

OXXO Energy Orosházi NKC–Gödi SE 20–26 (11–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: ifj. Bacs József, Váltó Ádám Tamás.
Orosháza: Nagy É. – Bíró 2, Román 3, Dancsó 1, Kamuti 4, Vörös 4, Antal 3. Csere: Molnár (kapus), Nemes 3 (3), Tóth S. 1, Hatala. Edző: Vágó Attila. A Göd legjobb góldobói: Németh L. 6 (2), Gyetván 5, Deézsi 4.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.

Jól kezdett az Orosháza a tabella harmadik helyén álló vendégek ellen, és a 10. percben már 7–4-re vezetett. A folytatásban felváltva estek a gólok, majd a 16. percben 9–5 volt az állás, amikor Vágó Attila időt kért. A félidő második felében érthetetlenül visszaesett az orosházi csapat, sok volt a hiba, a ziccerek kimaradtak, így a gödiek fordítani tudtak, és a szünetben két góllal vezettek.
Fordulás után az elején még tartotta magát az Orosházi NKC, a 38. percben 13–16 volt az állás. A folytatásban kihasználva a házigazdák hibáit hat góllal elhúztak a vendégek (45. p.: 14–20), és ettől kezdve a hazaiaknak semmi sem sikerült, a lányok gyengén kézilabdáztak, így a gödiek megérdemelten nyerték a találkozót.
Vágó Attila: – Ismét magunkat vertük meg. Érthetetlen számunkra, hogy a jó kezdés után miért esik ennyire vissza a csapat teljesítménye, aminek rendre vereség lesz a vége.