Továbbra sincs sikerélményük a liláknak a ZTE ellen

Két ősi rivális, a Békéscsaba és a Zalaegerszeg nézett farkas szemet egymással vasárnap este a labdarúgó NB II 23. fordulójában, a Kórház utcában. A pályaválasztónak immár öt esztendeje nem adatott meg, hogy legyőzze távoli ellenfelét. Ezen a hűvös vasárnapon sem, ugyanis a ZTE ezúttal is minden tekintetben fölülmúlta a lila-fehéreket.

Békéscsaba 1912 Előre–Zalaegerszegi TE FC 1–2 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 560 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Baghy Csaba, Szvetnyik Bence).
Békéscsaba: Ribánszki – Pilán, Viczián, Szélpál, Mészáros M. – Nagy S. (Hursán, 46.), Mezei, Király P. (Lustyik, 67.) Szatmári I. – Vólent (Gránicz, 58.), Urbin. Vezetőedző: Boér Gábor.
Zalaegerszeg: Zöldesi – Bolla, Lesjak, Devecseri, Bedi – Kiss M., Kocsis G. – Babati (Szabó P. 92.), Grumics (Madarász, 88.), Barczi (Novák, 83.) – Bobál G. Vezetőedző: Dobos Barna.
Sárga lap: Bobál a 18., Szélpál a 31., Devecseri a 69., Lustyik a 70., Bolla a 75. percben.

A 42. percben Grumics-Bobál összjáték után az utóbbi kiugratta Babati Benjámint, aki megiramodott, kihasználva a védők megingását 14 méterről a kapus hasa alatt laposan a kapuba lőtt, 0–1.
Az 57. percben ismét Bobálé volt az assziszt, ezúttal a bal oldalról passzolt be a kapu előterébe, ahol az őrizetlenül hagyott Babati Benjámin a 11-es pont tájékáról ismét laposan lőtte meg a labdát, ami Ribánszki mellett jutott a hálóba, 0–2.
A 90. percben Szatmári István révén szépített a hazai csapat, 1–2.

Meglehetősen unalmasan kezdődött a mérkőzés, a hideg sem serkentette intenzívebb játékra a két csapatot. Jobbára a két 16-os között zajlott a sok hibával tarkított találkozó, jellemző, hogy az első kapura lövést a 29. percben jegyezhettük föl: Mezei Szabolcs 20 méterről megcélozta kapu a jobb oldalát, de Zöldesi Illés vetődve megfogta. A játékrész finisében aztán a semmiből megszerezte a vezetést a vendéggárda, tény, a megmozdulás és a befejezés látványos volt.
A szünet után a hátrány új játékra kényszerítette a hazaiakat, próbáltak támadóbb futballt játszani, röpke negyed óra alatt több helyzet alakult ki a kapuk előtt, mint az első játékrészben. Ám ezúttal is a vendégek voltak az „ügyesebbek”, és ismét a Bobál-Babati párosé volt a főszerep, az újabb góllal nehéz helyzetbe hozták a lila-fehéreket. Akik tettek kísérleteket az eredmény szebbé tételére, de csupán szépíteniük sikerült az utolsó pillanatban. Igazán nem is érdemelt volna győzelmet, de még pontos sem a házigazda, ugyanis a találkozó nagy részében halványabb teljesítményt nyújtottak ellenfelüknél. Ezzel végül nem tört meg az átok, öt esztendője nincs sikerélményük a zalaegerszegiekkel ellen.
: Szatmári I., Király P., ill. Babati, Bobál, Grumics, Barczi.

Boér Gábor: – A Zalaegerszeg egy jobb csapat, tény, nem érdemeltünk volna pontot a mai napon. Amúgy is kishitűen játszottak a mieink, nem azt csinálták, amit megbeszéltünk. Sajnálom a csapatot, és meglehetősen egyedül érzem magam.
Dobos Barna: – Mindkét félidőben jól játszottunk, az elsőben kevesebb, a másodikban több helyzetünk is volt. Azért hiányérzetem is maradt: kettő-nulla után túlságosan visszaálltunk, ekkor már nem tudtuk végig vinni a kontrákat.

Jávor Péter

Címlapképünkön a télen hazatért, lila mezes Vólent Roland igyekszik helyzetbe kerülni – fotó: Erdős Csaba