Triplázott a Gyöngy Presszó

A Gyöngy Presszó csapata sikerével ért véget a békéscsabai önkormányzat által 37. alkalommal megszervezett Decathlon nyílt városi teremlabdarúgó-bajnokság, közismertebb nevén Téli Kupa. A győztes zsinórban harmadszor bizonyult a legjobbnak, miután a fináléban fölényesen múlta felül a Sziszi-Szita együttesét.

A két hónapon át tartó küzdelemsorozat az elmúlt hétvégén az elődöntőkkel és a helyosztókkal vasárnap fejeződött be. A csoportküzdelmek után kialakult a legjobb 16 mezőnye, innen egyenes kieséses rendszerben folytatódott a torna. A sportszerű és magas színvonalú tornán mindösszesen egy piros lapot kellett kiosztania a játékvezetőknek, azt is reklamálásért. A végső győzelmet a Gyöngy Presszó szerezte meg, amely megvédte tavalyi címét és immáron harmadik éve birtokolja a vándorkupát. A Sziszi-Szita csapata ismét az második helyért járó serleget vihette haza nagyszerű játékkal, de ezen a napon a Gyöngy Presszó magasan jobb volt az ellenfeleinél. A harmadik helyre a 2019–20-as szezonra újonnan alakult Sör Bár FC jutott, amely a torna egyik legsportszerűbb gárdáját, a gyulai El Finitó-Magyarvárosi Söröző együttesét múlta felül a bronzmeccsen.

Eredmények. Keresztjáték: Sziszi-Szita–Átmenet 4–0, Intruder–Tondach 2–3, Sördögök–Live Sport Pub 6–1, Sör Bár FC–LTP FC 1–1 (3:1), Gyöngy Presszó–Haba & Haba Security 4–1, Nádas FC–Gyomaendrődi FC 3–2, El Finitó-Magyarvárosi Söröző–Fain ABC 3–3 (3:1), Feronil Nyelviskola–Favorit FC 1–0. Negyeddöntők: Sziszi-Szita–Tondach 4–1, Sördögök–Sör Bár FC 1–5, Gyöngy Presszó–Nádas FC 8–1, El Finitó-Magyarvárosi Söröző–Feronil Nyelviskola 4–4 (3:2). Elődöntő: Sziszi-Szita–Sör Bár FC 1–1 (büntetőkkel: 2:1). Gyöngy Presszó–El Finitó-Magyarvárosi Söröző 8–0. 3. helyért: Sör Bár FC–El Finitó 2–1. Döntő: Sziszi-Szita–Gyöngy Presszó 1–6.
Végeredmény:
1. Gyöngy Presszó, 2. Sziszi-Szita, 3. Sör Bár FC, 4. El Finito-Magyarvárosi Söröző.
Különdíjak.
A legjobb négy csapat játékosai: Horváth Tamás (Gyöngy Presszó), Mochnács Attila (Sziszi-Szita), Benyó Norbert (Sör Bár FC), Nagy Dániel (El Finito-Magyarvárosi Söröző). A döntő legjobb játékosa: Ekker Attila (Gyöngy Presszó). Legjobb kapusa: Farkas Zsolt (Gyöngy Presszó).

Címlapon: A győztes Gyöngy Presszó csapata