Túlzottan sok hibával játszott az ONKC

A hazai bemutatkozás után a vidéki sem sikerült az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabda-csapatának. Az Eger elleni múlt heti fiaskót Nyíradonyban javíthatták volna Dancsó Dalmáék, de túl sok hibával játszottak, a sorsfordító szituációkban pedig megremegett a kezük, így minimális különbségű vereség lett a vége a hajdúsági túrának.

Nyíradony VVTK–OXXO Energy Orosházi NKC 27–26 (12–10)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Nyíradony, 110 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Orosháza: Makai – Csajbók 5, Zvolenszky, Dancsó 4, Tobak, Takács F. 3, Antal 2. Csere: Bíró (kapus), Vörös 5, Arsenijevic 3, Molnár, Butt 1, Székesi 2. Edző: Papp László. A Nyíradony legjobb góldobói: Tóth A. 9, Mondl 4, Kránitz A. 4.
Kiállítások: 16, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/2.

A találkozó elején jól kezdett az ONKC, és a 6. percben 4–1-re vezetett. A folytatásban magára talált a hazai együttes, jól használta ki a vendégek hibáit, és a 20. percre 9–5-re fordított. A félidő végére kettőre csökkentette hátrányát a mérsékelt teljesítményt nyújtó orosházi csapat.
Szünet után hat góllal elhúzott a nyírségi alakulat, és a 36. percben 16–10-re vezetett. A vendégek 20–19-re még feljöttek, de azután megint sokat hibáztak, így az 50. percben 24–20 volt az állás. A hajrában kétszer is visszajött a meccsbe a vendégcsapat, de egyenlíteni nem tudott, pedig 24–23-nál hétméterest lőhetett, ami viszont kimaradt.
A látottak alapján a hazaiak megérdemelten nyertek a sokat hibázó, gyenge kapusteljesítményt felmutató, ziccereket kihagyó orosháziak ellen. A jövőben sokkal nagyobb koncentrációval kell játszania az ONKC-nak, ha szeretné elérni céljait.
Papp László: – A mai mérkőzésről csak annyit tudok mondani, hogy tragédia két felvonásban.

L. Zs.

Címlapon: Időnként túl nagy volt a tanácstalanság az orosházi lányok körében. Fotó: Tóth Emese