Új játékosokat is tesztelt az Orosháza

A Cegléd és az Algyő után újabb másodosztályú együttessel tesztelt a élvonalbeli bajnokság februári folytatására készülő orosházi férfi kézilabdacsapat. Az NB I B-s pontvadászat Keleti csoportjának egyik bajnokaspiránsa az első félidőben jól tartotta magát, szünet után azonban kidomborodott az különbség.

Orosházi FKSE-Linamar–KTE-Piroska szörp 39–27 (17–15)
Felkészülési férfi kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 80 néző. Vezette: Kovács G., Papp B.
Orosháza:
Özmusul – Kiss A. 3, Szlavuljica 2, Zubai 1, Kancel 1, Ambrus 1, Lele 2 (2). Csere: Majdán (kapus), Németh L. 10 (2), Döme 3, Pásztor 5, Bella 1, Tóth K. 2, Mrsulja 8. Vezetőedző: Ratko Djurkovics. A Kecskemét legjobb góldobója: Füstös 6.
Kiállítások:
2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/1.

Az orosháziaknál a 18-szoros török válogatott kapus, Yunus Özmusul és az orosházi nevelésű, legutóbb Balmazújvárosban szereplő Tóth Károly is pályára lépett, mindketten próbajátékon vannak Orosházán.
A mérkőzés első percében felváltva estek a gólok (6. p.: 4–4), majd a Kecskemét egy 4–0-s sorozattal elhúzott. A hazaiak sokat hibáztak támadásban, de a próbajátékon lévő Yunus Özmusul jól védett. Rendezte ezután sorait a hazai együttes, a 26. percben egyenlített, majd a félidő hajrájában a vezetést is átvette.
A második félidőben az Orosházának sikerült tovább növelni az előnyét, a támadások is pontosabbak, eredményesebbek voltak, Némethék időnként közönségszórakoztató játékkal, szép megoldásokkal rukkoltak elő.
A döcögős kezdés után az OFKSE végül magabiztos, nagy különbségű győzelmet aratott, kijött az osztálykülönbség is.
Ratko Djurkovics:
– Jó mérkőzést játszottunk, elégedett vagyok a csapattal. Még tíz napunk van arra, hogy kijavítsuk a hibáinkat. Bízom benne, hogy az első bajnokin a Gyöngyös ellen meg tudjuk szerezni a két pontot.

Zs. P.

Címlapon: Az orosháziak a második félidőben „léptek a gázra”. Fotó: Zsedényi Péter