Újabb ékkő a Koronára

Lezajlott a magyar bábus OB I-es csapatbajnoki négyes döntő, amelynek a Berényi Biliárd Klub terme adott otthont. Nagy várakozás előzte meg a kétnapos mezőberényi finálét, amelyet végül nagy harc után a Korona BK, Gyomaendrőd gárdája nyert meg, immár ötödször.

Az első napi egyik elődöntőben a Klub 120 BK Orosháza, és a Safi BK, Szeghalom játékosai mérkőztek meg. A magas színvonalú játék eredménye: hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A második páros mérkőzésen a Safi BK játékosai egy remek 2:0-ra megnyert játékkal összetettben 4:3 arányban átvették a vezetést, és öt szettes előnyük tudatában bebiztosították a továbbjutást, a remekül játszó és küzdő orosházi csapattal szemben. Ezzel egymást követő második évben várhatták a döntőt. Végeredmény: Klub 120 BK, Orosháza–Safi BK, Szeghalom 4:4.
A másik elődöntőben a sportágban már klasszikusnak számító, Korona BK, Gyomaendrőd, és a Belvárosi Cápák BK, Békéscsaba találkozott egymással, sokadik alkalommal. A mérkőzést a Korona játékosok remekül kezdték, és 3:0-ás előnyt szereztek. Már itt érzékelhető volt mekkora a feszültség, mert ez a három mérkőzés az átlag játékokhoz képest rendkívül sok időt vett igénybe. Ezekben a pillanatokban joggal hitték sokan, hogy innen a Korona simán jut a döntőbe. Erre a Cápa csapata igyekezett rácáfolni előbb két egyéni, majd két páros győzelemmel, amivel a mérkőzés állását 4:3-ra megfordította. A döntés tehát a váltóra maradt, amit idegölő csatában a gyomaendrődiek nyertek meg. Így az egészen rendkívüli, fordulatos csata után, ami szinte egyedülálló 13 órás maratoni volt, a Korona BK jobb faaránnyal jutott a döntőbe. Végeredmény: Korona BK, Gyomaendrőd–Belvárosi Cápák BK, Békéscsaba 4:4.
Vasárnap a harmadik helyért a Klub 120 a Cápával mérkőzött, úgy tűnt az egyénik után a Cápa 4:1-es vezetésénél, hogy hamar eldől a mérkőzés. Az orosháziak nem adták fel, és két remek páros játékkal 4:3-ra felzárkóztak, ami azzal járt, ha a váltót elvesztik a Cápák, mindössze 120 pont előnyük marad. Az izgalmas utolsó játékban a Klub 120 ledolgozta a tetemes hátrányt, ami azt jelentette, hogy a bronzmérkőzés egy utolsó, egyszettes mérkőzésre zsugorodott. A nem mindennapi, feszültséggel teli utolsó percekben – mert ez már abban volt mérhető – a Cápának sikerült minimális előnyt szerezni, és ezzel megőrizni vezető pozícióját, és bronzérmesként zárni a szezont. Végeredmény: Klub 120 BK, Orosháza–Belvárosi Cápák BK, Békéscsaba 4:4.
A döntőben a Korona BK és a Safi BK nézett farkasszemet egymással, 2016 után immár másodszor. Mindkét csapat minden tudását, legjobb játékát hozta, ami nagyon szoros szetteket eredményezett. A mérkőzések kimenetele legtöbbször minimális arányban dőlt el. Az egyéni mérkőzések után a Korona BK 4:1-es előnybe került, majd az első páros mérkőzés megnyerésével bebiztosította ötödik bajnoki címét. A Safi BK bizonyítva helyét a legjobbak között megnyerte a két utolsó játékot, így győzelmekkel búcsúztatta a 2017. évi csapatbajnoki szezont. Végeredmény: Korona BK, Gyomaendrőd–Safi BK, Szeghalom 5:3.