Újabb értékes orosházi „skalp”

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 19. fordulójának szombat esti találkozóján a Balmazújvárost fogadták az orosházi kézilabdázók. A viharsarki együttes szinte végig vezetve győzte le, a téli holtidőben jelentősen megerősített, idén még pontot sem vesztő ellenfelét, ami azért is dicsőség, mert a játékában maradt némi „tartalék”.

OXXO Energy Orosházi NKC–NKK Balmazújváros 33–29 (19–17)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta.
Orosháza: Makai – Csajbók 4, Arsenijevic 2, Dancsó 3 (2), TOBAK 3, TAKÁCS F. 7 (2), ANTAL 4. Csere: Bíró, Késmárki (kapusok), Butt, SZÉKESI, Mihálffy 3, BOTTÓ 7 (1), Molnár I., Zvolenszky, Mackaski. Edző: Papp László. A Balmazújváros legjobb góldobói: Szabados 11, Kaltenecker 9, Halmai 7.
Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3.

A masszív hajdúságiak ellen remekül kezdtek a hazaiak, az 5. percben 41-re vezettek. A folytatásban is az ONKC irányította a játékot, és tartotta 3-4 gólos előnyét (18. p.: 13–9), a félidő végén azonban zárkóztak a vendégek.
Fordulás után egy bátrabb Újváros lépett pályára, és ennek nyomatékot adva a 35. percben kiegyenlített (20–20). A házigazda rendezte a sorait, és Bottó valamint Takács góljaival a 45. percben 2623-as előnyre tett szert. Mindez lendületbe hozta Papp László együttesét, amely az 54. percben már hét góllal járt előrébb ellenfelénél (3225). A hajrá újfent a látogatóké volt, de már csak kozmetikázni tudtak az eredményen.
Papp László: A lényeg a két pont, magunknak tettük nehézzé a mérkőzést.

Címlapon: Újabb értékes „skalpot” gyűjtöttek be az orosházi lányok. Fotó: Tóth Emese